Zavřít reklamu

Americký prezident Donald Trump se dá do jisté míry označit za velmi kontroverzní osobnost, o které je ve světě skutečně hodně slyšet. Zajímavé přitom je, že pozornost si nevysloužil jen díky svým politickým rozhodnutím, ale také různými prohlášeními na Twitteru, který mnohdy s politikou vůbec nesouvisí. Jedno takové na této sociální síti utrousil i v pátek a to na adresu Applu. 

Trump má Apple a jeho produkty skutečně rád, což v minulosti již několikrát sám potvrdil. Asi vás tudíž nepřekvapí, že ve svém životě na jablečné produkty v čele s iPhony spoléhá a o žádné jiné značce nechce ani slyšet. Nicméně pokud se mu něco u produktů z dílny Applu nezdá, ani na nich nenechá nit suchou. Přesně to potvrdil svým tweetem určeným šéfovi Applu Timu Cookovi, ve kterém mu vzkázal, že tlačítko (tedy Home Button) bylo mnohem lepší než Swipe (který využívají nynější iPhony s Face ID k odemčení). Vypadá to tedy, že se Trump rozhodl přejít na novější iPhone a na jeho nové ovládání si zatím nezvykl. 

Jaký iPhone využíval americký prezident doposud není bohužel jasné, jelikož své telefony relativně často v minulosti měnil. Není tomu však tak dávno, co byl viděn s iPhonem 8, takže je možné, že doposud využíval právě ten, který je zároveň posledním iPhonem s Home Buttonem. V úvahu však samozřejmě připadá i varianta, že iPhony s Face ID využívá již roky a zkrátka si ještě na nový způsob odemykání swipnutím nahoru nezvykl. Tak či onak, tweet vyvolal v zahraničí vcelku zajímavá, především úsměvné reakce uživatelů, kteří Trumpa označují za staříka, který si už neumí zvyknout na nové věci. Nicméně skutečně velké množství uživatelů dává Trumpovi v tomto ohledu za pravdu a po iPhonu s Home Buttonem také volají. Jejich i Donaldova přání by však mohla být vyslyšena už na začátku příštího roku, na který chystá Apple druhou generaci iPhonu SE. Ta má designově vycházet z iPhonu 8, avšak výkonově bude zhruba na úrovni letošních iPhonů 11 a 11 Pro. 

Dnes nejčtenější

.