Zavřít reklamu

Je tomu jen pár dní, co americký prezident Donald Trump pobavil svět přejmenováním šéfa Applu z Tima Cooka na Tima Apple. Pokud jste si však mysleli, že nad posměšky ze světa mávne Trump rukou a přizná si, že za svou chybu si drobné úšklebky zaslouží, jste na omylu. Na svém Twitteru se totiž rozhodl své počínání obhájit a nutno podotknout, že poměrně zajímavě. 

Video, na kterém Trump při vyzdvihování šéfa Applu zamění Cook za Apple, se stalo ve světě prakticky ihned po zveřejnění virálním. I Tima nakonec nenechalo chladným, což dokázal přejmenováním svého twitterového účtu z Tima Cooka na Tima . Trump však pro podobné vtípky pochopení nemá a ve svém tweetu tvrdí, že k použití Tim + Apple sáhl jen a pouze kvůli tomu, že se mu díky tomu podařil ušetřit čas a slova. Média pak jeho výrok jen zbytečně nafoukla a pokusila se jej ním poškodit. Jedná se tedy (alespoň dle Trumpa) o Fake News. 

Úsměvná taškařice … nebo ne?

Jak už jsem zmínil v úvodu, na Trumpův přešlap by zřejmě bylo již dnes úplně zapomenuto, kdyby se jej nerozhodl připomenout obhajovacím tweetem. Tím však samozřejmě ve světě vyvolal další vlnu zájmu o toto téma, díky které začala mnohá média poukazovat na to, že Trump zřejmě neříká úplnou pravdu, protože se v minulosti již podobných přejmenování dopustil nesčetněkrát. Tím nejvíce úsměvným je dle mého názoru přejmenování šéfa Amazonu, tedy jedné z nejhodnotnějších společností světa, Jeffa Bezose na Jeffa Bozo. 

Vztah Applu a Trumpa se však za úsměvný či milý označit spíše nedá. Americký prezident je mu sice dle svých slov velmi vděčný za spoustu věcí, které pro USA dělá, je to však na druhou stranu právě on a jeho dovozní cla, kvůli kterým bude Apple a jeho dodavatelé nucen přesunout výrobu iPhonů z Číny do jiné země.

Dnes nejčtenější

.