Zavřít reklamu

Ač to čekal jen málokdo, nejnovější generace jablečných telefonů se prodává jako na běžícím pásu. I přes své nepříliš velké odlišnosti v designu a jen mírná hardwarová vylepšení oproti předchůdci, se staly iPhony 11 a 11 Pro prodejním hitem a oslovil jak příznivce Apple zařízení, tak zcela nové uživatele. To ostatně potvrdili také analytici, kteří Applu předpovídají slibnou budoucnost a především po prodejní stránce silný příští rok. Spekulace se začínají množit také ohledně chystaného nástupce kompaktního telefonu iPhone SE.

Jablečná společnost na tom vloni nebyla v prodejnosti iPhonů tak dobře, jak nejspíš sama doufala. Ne, že by snad nebyly předchozí generace inovativní, nebo postrádaly kvalitní design, ale uživatelé starších modelů zkrátka neměli důvod přejít na novou generaci. To se změnilo s příchodem letošních iPhonů, které nabízí duální či trojitý fotoaparát, plejádu nových funkcí a v neposlední řadě také vylepšený hardware. Není tedy divu, že právě tyto aspekty povedou podle analytiků z banky Cowen k vynikajícím prodejním výsledkům. Během třetího čtvrtletí letošního roku má být podle analýzy dodáno 42.5 milionů kusů a před Vánoci, tedy ve čtvrtém kvartálu, se má číslo vyšplhat až na 63 milionů. Oproti předchozím letům by se tak jednalo o nárůst rovnou o několik milionů kusů.

Výrazně podpořit prodeje by měl také chystaný nástupce povedeného kompaktního telefonu iPhone SE, s nímž se již tak nějak počítá na začátku příštího roku. Podle analytiků z investiční banky Cowen by se tak docílilo adekvátní cenové diverzifikace, která by mohla přilákat nové uživatele a potenciální zákazníky, kteří s koupí jablečného telefonu z důvodu ceny dosud váhali. Chystaný iPhone SE 2 má mít totiž oproti stávající generaci o poznání nižší cenovku, konkrétně 400 až 500 dolarů za verzi o 32 až 128 GB. De facto má tedy nahradit aktuálně nejlevnější model iPhone XR a především přimět uživatele starších modelů jako je iPhone 6, 6S, 6 Plus či 6S Plus k přechodu na novou generaci. Sice by tedy starší generace začala po prodejní stránce ztrácet, ale vše by bohatě vynahradil právě zmíněný nástupce. Uvidíme, jak se Apple k situaci postaví, ale zatím má našlápnuto více než dobře.

Související články

Dnes nejčtenější

.