Zavřít reklamu

Prodeje iPhonů a zejména těch nedávno představených jsou podle dostupných zpráv v posledních týdnech velmi dobré. Skvělé prodejní období navíc podle analytika Ming-Chi Kua z TF Securities hned tak neskončí. Apple se totiž minimálně jedním letošním iPhonem trefil do černého a eso z rukávu vytáhne i na začátku roku 2020. Prodeje tak budou díky tomu stále skvělé. 

Kuo v nové zprávě pro investory tvrdí, že první čtvrtletí příštího roku by mělo být prodejně velmi silné. Přesná prodejní čísla sice neprozradil, jelikož je veřejnosti už neposkytuje ani samotný Apple, avšak věří, že minimálně 10% meziroční nárůst prodeje iPhonů zaznamenají. Hlavními tahouny mají být hned dva modely – konkrétně iPhone 11 a chystaný iPhone SE 2, tedy vylepšená “osmička” s procesorem z iPhonů 11, jejíž představení je údajně plánováno právě na začátek příštího roku. 

Podle Kua prodá Apple v posledním čtvrtletí na 37 až 40 milionů iPhonů 11 Pro a 11 Pro Max, což je víceméně srovnatelné s loňskými prodeji iPhonů XS. Obrovský úspěch by pak měl zaznamenat právě iPhone 11, kterého by měl Apple prodat za poslední čtvrtletí letoška na 37 až 40 milionů kusů ve srovnání s 25 miliony kusů iPhonů XR. Zdánlivě skvělá prodejní čísla mají však jeden háček – iPhone XR totiž dorazil vloni na pulty obchodů skutečně pozdě a tudíž je v tomto ohledu oproti “jedenáctkám” znevýhodněn. Na druhou stranu, podobná situace platí i u letošních iPhonů 11 Pro a Pro Max, které jsou také na mnoha trzích nedostatkovým zbožím.

Poměrně zajímavé je, že hlavní zbraní iPhonu 11 je podle Kua cena. Ta se sice od iPhonu XR příliš nezměnila, jelikož klesla zhruba o 1500 korun, avšak i to je dle všeho důvod, proč po něm uživatelé skutečně rádi sahají a to i přes horší displej či hliníkové rámečky. Apple tedy podle všeho letos konečně našel dokonalý recept na dostupný telefon napěchovaný skvělými technologiemi, po kterém se budou moci zákazníci utlouct. Totéž očekává Kuo i od iPhonu SE 2, byť mnoho detailů zatím k dispozici není. Snad se tedy jeho předpovědi naplní a Apple si opět vylepší na trhu se smartphony svůj podíl. 

Související články

Dnes nejčtenější

.