Zavřít reklamu

Apple je mnohými kritizován za to, že v nabídce na Online Storu a v Apple Storech nemá cenově dostupné telefony, které by nebyly několik let staré. Koupit si od něj nyní sice můžete iPhone 8 či XR, avšak v prvním případě se jedná o více než dva roky starý model a v tom druhém zase o model, který se za cenově dostupný stále ta úplně označit nedá. To však podle analytika Ming-Chi Kua jablečná společnost změní již v prvním čtvrtletí příštího roku nástupcem iPhonu SE. 

První generaci iPhonu SE zařízl Apple již před rokem po představení iPhonu XS. To však přišlo mnohým jablíčkářům líto a po jeho nástupci od té doby neustále volají. Apple tyto nářky částečně vyslyšel a podle dostupných informací, které dnes potvrdil i Kuo, si přesně pro tyto uživatele přichystal model typově podobný právě “es éčku”. Ten se dočká těla z 4,7″ iPhonu 8, avšak Apple do něj vměstná daleko výkonnější hardware, jak to udělal právě i u iPhonu SE. Těšit se dle Kua můžeme na procesor A13 Bionic, kterým jsou osazeny i všechny letošní iPhony, a hned 3 GB RAM paměti, kterou se zase chlubí například iPhone XR. Na nedostatek výkonu si tedy telefon rozhodně stěžovat nebude. Těšit se rovněž můžeme na podporu bezdrátového nabíjení či rychlonabíjení a další funkce, kterými disponuje iPhone 8. Zachována tedy zůstane například i čtečka otisků prstů Touch ID spolu s rámečky kolem displeje Počítat naopak nelze s podporou 5G, které se dočkají jen prémiové iPhony 12 příští rok na podzim. 

Kuo bohužel neprozradil, jakou cenu Apple u novinek nasadí. Nicméně vzhledem k tomu, že se nynější ceny iPhonů 8 pohybují u základních verzí mírně nad 13 tisíci korunami se dá očekávat, že i cena této upgradované verze bude +- podobná. Kdyby totiž byla vyšší, už by v nabídce Applu nedával smysl iPhone XR a potažmo ani iPhone 11. Applu tak nezbude nic jiného než zachovat vcelku příznivou cenu i na úkor toho, že za ní bude zákazníkům nabízet telefony osazené procesory prémiových iPhonů 11 Pro. 

Související články

Dnes nejčtenější

.