Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi příznivce kompaktního iPhonu SE a už jste se pomalu začali smiřovat s tím, že po jeho usmrcení už Apple žádný 4” telefon nepředstaví, máme pro vás dobrou zprávu. Zdroje z dodavatelského řetězce Applu totiž tvrdí, že se s jeho nástupcem přeci jen počítá. Žádnou obří revoluci od něj však nečekejte, ba naopak. 

Takto by mohl iPhone SE 2 vypadat:

Podle zdrojů Barclays chystá Apple iPhone SE 2 na začátek příštího roku, z čehož lze usuzovat, že by jej mohl světu představit v rámci jarní konference, která se koná zpravidla v březnu. Mnoho detailů o novince sice zdroje neprozradily, tvrdí však, že dostane “vnitřnosti” iPhonu 8 – tedy procesor A11 Bionic a 2 GB RAM paměti. Nejedná se sice o nic světoborného, na druhou stranu je však nutno podotknout, že si majitelé iPhonů 8 na nedostatek výkonu či jakékoliv limity kvůli nižší RAM paměti i téměř dva roky po jeho představení stěžovat zatím nemohou. Náročnou AR nebo podobné věci od něj však zkrátka čekat moci nebudete. 

Vzhledem k použitým vnitřním komponentům se dá víceméně předpokládat, že hlavní zbraní tohoto modelu bude cena, která bude zřejmě nižší než u zbylých iPhonů v nabídce Applu. Nicméně mírná úprava těla, díky které by bylo telefon možné bezdrátově nabíjet, se samozřejmě vyloučit nedá. Kdyby na něj totiž Apple použil hliník v kombinaci se sklem jako v případě iPhonu XR, náklady na výrobu by zcela jistě příliš vysoké nebyly. 

Doufejme, že se tedy dnešní zprávy zakládají na pravdě a iPhone SE 2 se příští rok skutečně objeví. Kompaktní, kvalitní iPhone totiž v nabídce Applu a potažmo v nabídce smartphonů jako takových zkrátka chybí a bylo by skvělé, kdyby tuto mezeru dokázal kalifornský gigant zaplnit. Vzhledem k tomu, že se o iPhonu SE 2 v poslední době opět mluví čím dál hlasitěji, se však jeho příchod nezdá vůbec nereálný. 

Související články

Dnes nejčtenější