Zavřít reklamu

Včerejší den byl po informacích od dvou nejlepších informátorů posledních let plný očekávání. Nakonec se ukázalo, že pravdu z nich měl pouze ten, který informoval o pozvánce na podzimní prezentaci novinek společnosti Apple. Na rozdíl od minulých let je však velmi složité s jistotou říci, čeho se příští týden skutečně dočkáme. Apple totiž sám uvedl, že v případě iPhonů nás čeká zpoždění, ovšem i on sám dost slovíčkařil a tak je otázkou, co vlastně zpoždění znamená. Jedná se o zpoždění jejich představení nebo prodejů? Apple v posledních letech ukázal iMac Pro, Mac Pro nebo Apple XDR Display s tím, že tyto produkty začal prodávat dlouhé měsíce po jejich oficiálním představení. To si však v případě iPhonů, které jsou každoročním vánočním hitem a prodávají se jako teplé rohlíky může v polovině září dovolí dle mého názoru jen velmi těžko.

Anketa

Kdy Apple představí iPhone 12?

15. 9. 2020 na keynote 71,14 %
Na nějaké pozdější prezentaci 19,03 %
Formou tiskové zprávy 1,87 %
Letos žádný iPhone nevydá 7,96 %
Celkem hlasovalo: 641

Aktuálně je k dispozici celá řada produktů, kterých bychom se mohli příští týden dočkat. Mezi ty patří HomePod (mini), AirPods Studio, iPad Air 4, Apple TV, AirTags, MacBook s ARM čipem, AirPower a samozřejmě také Apple Watch 6 spolu s iPhonem 12. To je přece jen spousta novinek na jednu prezentaci a tak má Apple v zásadě jen tři možnosti. První je udělat dvě podzimní prezentace, což by nebylo poprvé, kdy se jich dočkáme. Druhou možností je některé produkty prezentovat pouze formou tiskové zprávy, ale i tak je jasné, že minimálně ARM MacBookem, Apple Watch, iPhone 12, AirPower a AirTags se bude chtít společnos pochlubit v prezentaci. Třetí možností je pak některé produkty odložit na jaro příštího roku.

Největší otazník visí nad tím, kdy se nám představí iPhone 12, nejočekávanější produkt letošního roku v rámci Applu. Naše zdroje, které jsou napojeny na dodavatelský řetězec Applu mají na každý náš dotaz ohledně fotografií nějakých součástek nebo dokonce celého iPhone i dnes jednoduchou odpověď. Všechny totiž shodně tvrdí, že zatím nemají v ruce nic, co by nám mohli poskytnout. Buď se tedy Applu podařilo celou výrobu součástek a samotných telefonů utajit lépe než kdy předtím a nebo zkrátka masová výroba, při které dochází k únikům zatím skutečně neběží. V letošním roce jsme se doposud totiž skutečně nesetkali s ničím, co bychom mohli označit za věrohodnou součástku z iPhone 12, tedy snad s výjimkou zadního skla a obalů. Chybí však prozatím úniky, na které jsme byli v uplynulých letech zvyklí.

Důležité je však podotknout, že ve větší míře se úniky fotografií objevují až v momentě, kdy Apple spouští masovou výrobu a chrlí miliony kusů týdně. To se většinou odehrává před létem, tedy během května nebo června. Před spuštěním masové výroby se přesto nové telefony vyrábí, ovšem ve velmi omezené míře a jedná se o testovací modely, které slouží k otestování a vyladění celého výrobního procesu. S největší pravděpodobností jsou ve výrobě prozatím jen tyto telefony (klasický telefon, který se dostane na pulty obchodů, jen se na něm testuje výrobní proces a ladí se poslední detaily před spuštěním masové výroby) a tak by Apple mohl iPhone skutečně již za necelý týden ukázat, ovšem osobně bych nepočítal s tím, že jej bude schopen dodat do obchodů ještě na konci září, tak jak to bylo v minulých letech – tedy minimálně v takových počtech, kterými by byl schopen alespoň částečně zasytit poptávku.

Pokud bych tedy měl vytáhnout křišťálovou kouli a k tomu 10 let zkušeností s Applem a jeho prezentacemi, pak bych viděl příští úterý následovně. Ve videu nám Tim Cook a jeho tým odprezentují Apple Watch 6. generace, AirTags, AirPods Studio a v neposlední řadě iPhone 12 – ať už plnohodnotně, nebo jen krátkým preview. Ostatní produkty pak přinesou formou tiskových zpráv.

Diskuze k článku

    Poslední věta je takova nedokončena. A už sem to četl v nějakém jiném článku. .. úsloví ze se něco prodává jak teple rohlíky neznám. … ale jako housky na krame. .. no to je jina. .. ale jiný kraj… ji na prislovi

    Osobne si myslím ze Apple v tichosti začína presúvať výrobu do USA s automatickou montážnou linkou s minimálnym počtom zainteresovaných ludi

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.