Zavřít reklamu

V posledních letech se stalo již jakousi tradicí, že na podzim Apple pořádá hned dvě Keynote. První je zpravidla věnovaná jeho hlavním tahounům, tedy iPhonům a Apple Watch, a ta druhá pak Macům či iPadům. A jelikož se v minulých týdnech a měsících objevilo relativně dost indícií prozrazujících chystané produkty v čele s 16” MacBookem Pro, dá se druhá podzimní Keynote očekávat i letos. Ale kdy?

Na tuto otázku sice zatím přesnou odpověď neznáme, avšak díky krokům jableční společnosti z minulých let se dá alespoň přibližný termín víceméně vydedukovat. Samozřejmě je však potřeba počítat s tím, že se nakonec žádná Keynote neuskuteční a veškeré nové produkty Apple odhalí až příští rok. To se ale zdá vzhledem k tomu, že pětkrát z posledních sedmi let druhou podzimní Keynote Apple pořádal, jako vcelku nepravděpodobné. 

Není žádným tajemstvím, že Apple své Keynote pořádá zpravidla v úterý, středu či čtvrtek. Stejně tak platí, že druhá Keynote probíhá v říjnu, přesněji v jeho druhé půlce a zároveň v blízkosti oznámení finančních výsledků. Například minulý rok proběhla říjnová Keynote v úterý 30., tedy přesně jeden den před oznámením finančních výsledků za uplynulé čtvrtletí. Nicméně letošní oznámení čtvrtletních finančních výsledků má Apple naplánované také na 30. říjen, takže tento termín můžeme s klidným srdcem vyloučit. Tedy alespoň částečně. Pokud se totiž zadíváte do minulosti, zjistíte, že Apple finanční výsledky vykazuje velmi rád v úterky. Konkrétně 5 z 6 posledních oznámení čtvrtletních výsledků proběhlo v úterý. Letos však připadá 30. říjen na středu. Budeme-li brát v potaz, že oznámení finančních výsledků nemusí být provedeno poslední den v měsíci, skoro to vypadá, jako kdyby Apple úterý uvolňoval pro jinou událost – možná právě Keynote s novinkami. Pokud tedy letos Apple říjnovou Keynote uspořádá, jako nejpravděpodobnější datum se zdá úterý 29. října. Vyloučit se samozřejmě nedají ani ostatní dny, avšak vzhledem ke zvyklostem Applu jsou o poznání méně pravděpodobnější než právě úterý.

 

A jakých produktů bychom se mohli na této události dočkat? Tím nejzajímavějším by měl být zřejmě 16” MacBook Pro, kterým Apple v nabídce nahradí stávající 15” modely. Ten by měl přinést změny designu, ale také nový typ klávesnice, která by měla být daleko odolnější vůči nečistotám než předešlé generace. Spekuluje se ale i o příchodu nové generace Apple TV, lokalizačních přívěsků Applu a snad i nové generaci iPadů Pro. Ta je však zatím zahalena rouškou tajemství, jelikož se ani ti nejpřesnější leakeři nedokáži shodnout na tom, zda letos dorazí či nikoliv. Tak či onak, podzim by mohl být skutečně zajímavý. 

Související články

Dnes nejčtenější

.