Zavřít reklamu

Pokud vám nevyhovují současné displeje iPadů a MacBooků, máme pro vás skvělou zprávu. Analytik Ming-Chi Kuo totiž dnes v noci ve své zprávě pro investory zopakoval svou předpověď z dubna ohledně použití nového typu displeje právě v těchto produktech. A jak se zdá, už nebudeme muset čekat ani tak dlouho. 

Podle Kua se Apple chystá od klasického LCD, které využívá nyní, “přeběhnout” na mini-LED panely. Ty by měly být podle Kua dokonce o poznání kvalitnější než panel použitý v novém displeji Apple Display Pro XDR, který Apple poprvé ukázal na letošní WWDC. Jejich nasazení si však ještě vyžádá čas – dočkat bychom se jich totiž měli nejdřív ke konci příštího roku, nejpozději pak do půlky roku 2021. Pokud by Apple představil produkty až ke konci tohoto časového okna, zřejmě by nebylo ničím překvapivým, kdyby tímto displejem aktualizoval i právě Apple Display Pro XDR, který cílí na profesionály a tedy i vyžaduje použití toho nejlepšího, co je v danou dobu k dispozici. 

Poměrně zajímavé je, že podle Kua ve vlastnostech mini-LED displeje OLEDy, které Apple využívá u iPhonů, nijak výrazně nepřekonávají. I u nich se tak můžeme těšit na vysoký kontrast a rozlišení, perfektní podání barev včetně černé či HDR a to zřejmě jen na mírně vyšší úrovni, než co nyní zvládají OLEDy. Hlavní motivací Applu k využití této novinky má totiž být nezávislost na Samsungu, kterou by si při využití OLED dovolit nemohl. mini-LED displeje mu však má dodávat LG Display ve spolupráci další spoustou dodavatelů v čele s Epistar, Zhen Ding, Radiant Opto-Electronics, Nichia, Avary Holding a TSMC. Největší konkurent Applu tak v tomto směru od něj neuvidí ani dolar, což je v konkurenčním boji jistě velmi pozitivní. 

Kuo sice přesně nespecifikoval, jaká modelová řada se nového typu displejů dočká, avšak vzhledem k tomu, že mají být skutečně špičkové nepřipadá v úvahu prakticky žádná jiná než Pro. Ostatně, právě zákazníci využívají produkty z řady Pro budou zřejmě také jediní ochotní za tuto novinku dostatečně zaplatit. Není totiž pochyb o tom, že její použití vyšponuje cenu iPadů a MacBooků zase o pár pater výše. O kolik přesně je ale zatím předčasné předpovídat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.