Zavřít reklamu

Dnes, tedy 19. září, dojde okolo 19:00 k vydání nového operačního systému iOS 13 pro veřejnost. Pokud patříte mezi nedočkavé uživatele, kteří se jednoduše nemohli nového systému dočkat a testujete beta verzi iOS 13, tak je právě nyní ten správný moment, kdy z ní můžete vystoupit. Jakmile tak učiníte, tak vám okolo 19 hodiny přijde již veřejná aktualizace na iOS 13 a nebudete se tak dále zapojovat do testování beta verzí. Postup vystoupení z testování je vcelku jednoduchý, stačí smazat jen konfigurační profil, který vašemu iPhonu říká, že je součástí vývojářských verzí. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak smazat konfigurační profil

Vše se odehrává uvnitř našeho iOS zařízení – otevřeme nativní aplikaci Nastavení a přejdeme do sekce Obecné. Zde poté sjedeme úplně dolů a rozklikneme možnost Profil. Poté rozklikneme možnost iOS 13 & iPadOS 13 Beta Software Profile pod nadpisem Konfigurační profil. Nyní už stačí pouze kliknout na červeně napsaný text – Odstranit profil. Poté zadáme náš kód a ještě jednou potvrdíme smazání profilu kliknutím na tlačítko Odstranit.

Jakmile profil odstraníte, tak dojde k restartování vašeho zařízení. Pokud jste vše ve výše uvedeném postupu provedli správně, tak poté, co Apple vydá dnes okolo 19:00 novou verzi iOS 13 pro veřejnost, tak už nedostanete beta verzi tohoto operačního systému. Dočkáte se klasické, veřejné verze, kterou dostanou všichni ostatní jedinci bez vývojářského účtu či bez účasti ve veřejném beta testování. Pokud však máte ve svém zařízení nainstalovanou GM verzi systému iOS 13, dostupná by pro vás měla být až následující aktualizace systému.

Aktualizace: Pokud jste již aktualizovali na beta verzi iOS 13.1, tak samozřejmě musíte počkat na vydání oficiální verze iOS 13.1 pro veřejnost. Downgrade se na vašem zařízení neprovede.

Související články

Dnes nejčtenější

.