Zavřít reklamu

Jak už to bývá zvykem, tak pár minut po skončení konference WWDC 2019 vydala jablečná společnost první vývojářské betaverze všech operačních systémů, které byly dnes představeny. Konkrétně se jedná o iOS 13, macOS 10.15, watchOS 6 a tvOS 13. Pokud tedy máte u Applu vývojářský účet, tak si tyto nové operační systémy můžete vyzkoušet už nyní. Pokud však účet nemáte, tak sledujte i nadále náš magazín. Ihned, jakmile to bude možné, tak si ukážeme, jakým způsobem si už nyní můžete nainstalovat iOS 13 a macOS 10.15 i vy, a to naprosto zdarma.

Představení iOS 13:

iOS 13

V iOS 13 je plno novinek, jedna z největších je však asi pochopitelně tmavý režim. Dále můžete využít nové klávesnice, na které můžete psát pomocí swypování. Dále jsme se dočkali přepracování map, poznámek, připomínek a dalších. Více informací si můžete zobrazit pomocí odkazu níže.

macOS 10.15

macOS 10.15 dostal název Catalina a taktéž nabízí plno nových funkcí. Nová aplikace Find My, dále přidání Času u obrazovky, přepracování dalších aplikací. Taktéž jsme se ale dočkali odstranění jedné proslulé aplikace, a to iTunes. Pro více informací rozklikněte odkaz níže.

iPadOS 13

Zbrusu nový systém pro jablečné tablety. iPadOS je na bázi iOS, akorát disponuje některými novými funkcemi, které využijete především na tabletu. Multitasking, gesta, možnost připojení USB disků a SD karet, přepracovaná aplikace Soubory a další – tak to je iPad OS 13.

watchOS 6

Jablečné hodinky se taktéž dočkaly nového operačního systému s pořadovým číslem 6. Ten disponuje novou funkcí pro ochranu sluchu. Hodinky budou využívat vestavěný mikrofon k měření okolního hluku a upozorní vás, pokud je někde veliký hluk. Hodinky navíc nyní nejsou závislé na iPhonu. Více informací si můžete zobrazit níže.

tvOS 13

tvOS 13 nově nabídne podporu ovladačů od Xboxu a od Playstationu. Dále jsme se dočkali kompletního redesignu a přidání funkce, pomocí které se mohou přepínat uživatelé.

iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější