Zavřít reklamu

Před pár dny Apple vydal v pořadí třetí betaverzi své další minoritní aktualizace iOS 13. Společnost vždy tvrdí, že aktualizace by měly zvýšit rychlost zařízení a zlepšit výdrž na jedno nabití. Třetí betu iOS 13.3.1 si tedy opět vzal na porovnání s aktuálním operačním systémem iOS 13.3 youtubový kanál iAppleBytes, který se podobným testům pravidelně věnuje. Test má jako vždy obvyklý průběh. Na iPhonech SE, 6s, 7, 8 a XR je a různých operačních systémech srovnávána rychlost otevírání aplikací.

Tradičně se začíná od nejstaršího. Celý systém na iPhonu SE naběhnul rychleji na třetí betě, jedná se ale o desetiny vteřiny. Otevření nativních aplikací je totožně. Webová stránka se načetla asi o vteřinu rychleji na betě, drobné zlepšení tedy určitě můžeme pozorovat. K dobru několik vteřin mají na třetí betě i aplikace jakou YouTube a Twitter. Otevírání ostatních aplikací je takřka identické. U iPhonu 6s můžeme vidět domovskou obrazovku přibližně o vteřinu rychleji na aktuálním iOS 13.3. Načtení webové stránky je ale o chviličku rychlejší na třetí betě. Podobně to je i u spuštění aplikací jako YouTube, Twitter či Instagram.

Na řadu přichází iPhone 7, u něhož nám operační systém naskočil rychleji přibližně o vteřinu na betě iOS 13.3.1. Stránka WSJ se však rychleji zhruba o půlvteřinu zobrazila na iOS 13.3. S aplikacemi třetích stran je to kříž, neboť některé se načtou rychleji na betě, některé naopak na aktuálním iOS. Nicméně rozdíly jsou zcela zanedbatelné. Na řadu přichází iPhone 8 s dva roky starým čipem A11 Bionic. Téměř vždy platí, že čím novější zařízení, tím menší rozdíly. To se ukazuje hned na začátku testu, jelikož systém naběhnul na obou systémech současně. Webová stránka se ale o něco rychleji načetla na iOS 13.3.1. Aplikace jakou YouTube či Instagram se ale rychleji spouští na aktuálním systému. I zde ale platí, že rozdíly jsou zcela zanedbatelné.

Celý test uzavírá něco přes rok starý iPhone XR, kde můžeme vidět domovskou obrazovku přibližně o vteřinu rychleji na třetí betě. Rozdíly v otevírání aplikací jsou však opravdu zanedbatelné. Občas ale pracují rychleji na aktuálním iOS 13.3. Ať tak či onak, jedná se teprve o třetí betu a před Applem je tak ještě několik dalších týdnů na doladění.  Jak jste s iOS 13.3. spokojeni vy? Tlačí ho někde podle vás bota?

Související články

Dnes nejčtenější

.