Zavřít reklamu

Apple na začátku tohoto měsíce na úvodní Keynote WWDC ukázal světu nové operační systémy, mezi kterými samozřejmě nemohl chybět iOS 13. Jako každý rok spolu s ním Apple ukázal nové funkce a samozřejmě přislíbil vyšší stabilitu a zlepšení výkonu. Záhy přišla první beta iOS 13 a ve srovnání s verzí iOS 12.3 nebylo zaznamenáno žádné podstatné zvýšení výkonu či rychlosti. Přinesla ale nějaké změny druhá beta iOS 13?

Na videu, které najdete pod článkem, je vidět srovnání iPhonů 6S, 7 a 8 s operačními systémy iOS 12.3.1 a iOS 13 Beta 2. Není asi velkým překvapením, že ani zde není žádné velké zrychlení viditelné. V mnoha případech je ale vidět na druhé betě rychlejší otevření aplikace. Ovšem vždy se jedná o pouhých pár desetin vteřiny. Na iPhonu 6S s druhou betou iOS se ale například Apple News otevře zhruba o vteřinu rychleji. Možná se tak stane i u aplikací třetích stran po jejich náležité aktualizaci.

Apple v průběhu příštích týdnů uvolní několik dalších beta verzí nového operačního systému, se kterými by měl narůstat i výkon a s ním i rychlost otevírání aplikací. Samozřejmě jasno budeme mít až s finálním uvolněním plné verze iOS 13, které bychom se měli dočkat jako již tradičně v září. Snad se tedy podaří Applu své sliby naplnit a iOS 13 poběží na iPhonech stabilně a především pak rychle, přičemž i výkon zaznamená určitý progres. Podobnou blamáž, jakou jsme si užili před dvěma lety v případě iOS 11, bychom totiž již rozhodně zažít nechtěli. Je však jasné, že na takto velký přešlap si již dá Apple v budoucnu setsakramentský pozor.

iOS 13

Související články

Dnes nejčtenější