Zavřít reklamu

Od představení nových jablečných operačních systémů v čele s iOS 13 uplynul již více než měsíc a půl. Za tuto dobu stihl Apple vydat hned čtyři vývojářské bety všech systémů, přičemž poslední jsme se dočkali teprve na začátku tohoto týdne. Prakticky ihned po vydání jste se nás začali v komentářích pod články ptát, jak je na tom tato verze s rychlostí či chybami. V následujících řádcích se vám pokusíme proto odpovědět na oboje. 

Začněme otázkou týkající se rychlosti. Apple na své Keynote sliboval, že iOS 13 je zaměřen na zrychlení systému a výkon, což bychom měli nejvíce zpozorovat na novějších iPhonech. Ani ty starší si ale nemohou na rychlost rozhodně stěžovat. V prvních testech, které se objevily na YouTube, totiž můžete vidět, že u mnoha aplikací testovací verze iOS 13 v rychlosti překonává i veřejný iOS 12.3.1. Mnohé aplikace se totiž spouští skutečně bleskově a ještě rychleji se načítají, což můžeme potvrdit i my z našeho testování. Je však nutné počítat s tím, že některé aplikace si s iOS 13 zatím nerozumí a nemusí s ním fungovat buď zcela naplno, nebo i vůbec. 

Co se týče chyb v iOS 13 Developer Beta 4 a potažmo Public Beta 3, mnoho byste jich v systémech nenašli. Respektive, čas od času se můžete stále setkávat s různými zamrznutími či neočekávanými pády aplikací, který nás třeba čas od času potrápí u YouTube, rozhodně se však nejedná o chyby, které by používání iPhonu zcela znemožnily. Pokud si tedy tento systém vyzkoušet chcete, instalace veřejné bety se jako čert kříže bát rozhodně nemusíte. Telefon či tablet si tím totiž skutečně nezničíte. 

Souvisejíci

Uvidíme, zda se Applu podaří rychlost systému v dalších betách ještě více zlepšit či nikoliv. Už nynější výsledek je ale určitě potěšující a to skutečně na všech systémech. Na iOS 13 bychom tak mohli ve výsledku i díky tomu vzpomínat daleko raději než na iOS 12, který toho moc nového nepřinesl, či nedej Bože na iOS 11, který byl v prvních týdnech po vydání hotová katastrofa, jelikož obsahovat nepřeberné množství chyb. Přitom poslední beta verze iOS 11 byla paradoxně uživateli vnímána jako velmi zdařilá a nikdo tak neočekával, že by mohlo být vydání ostré verze iOS 11 jakkoliv problémové. Snad se tedy nebude stejný scénář opakovat i letos. 

Související články

Dnes nejčtenější

.