Zavřít reklamu

Jestli v systému iOS existuje prvek, jehož design je již řadu let kritizován, je to rozhodně ukazatel ukazatel hlasitosti, který se zaktivuje po stisknutí bočních tlačítek. Podoba tohoto prvku se totiž za dobu jeho existence téměř nezměnila, což je podle mnohých uživatelů velká chyba a na svém iPhonu by již mnohem radši viděli něco o poznání modernějšího a jemnějšího. Toho se však podle zdrojů známého vývojáře Maxe Weinbacha z XDA již brzy dočkáme. 

[lsagallery]Max se na svém Twitteru pochlubil, že dle jeho zdrojů bude velký šedý ukazatel hlasitosti z iOS 13 odebrán a nahradí je ukazatel zcela jiný. Jak však bude tato novinka vypadat bohužel v tuto chvíli neví ani on sám, stejně jako nezná další detaily o systému. Nicméně by měl být v mnoha ohledech průkopnický. 

Dočkáme se konečně Dark Modu na iOS?:

Co přinese nového? 

O chystaném iOS 13 se toho obecně ví poměrně málo. Nedávno se však například objevily zvěsti o příchodu dlouho očekávaného Dark Modu, který se Apple vloni rozhodl implementovat na Mac, či o velkých vylepšení pro iPady, které by měly spočívat především v nových možnostech uspořádání jejich domovské obrazovky. Ve hře jsou ale samozřejmě i nové možnosti multitaskingu, které by měly zahrnovat například spouštění dvou stejných aplikací na displeji iPadu vedle sebe. Zda však dorazí propracovanější multitasking i na displeje iPhonů je v tuto chvíli ve hvězdách. Je ale jasné, že minimálně u 6,1” a 6,5” verzí by alespoň nějaký základní uplatnění určitě našel. 

iOS 13 se spolu s dalšími operačními systémy takřka stoprocentně představí na červnové WWDC, která se bude dle dostupných informací konat od 3. do 7. června. Systémy se pak zpravidla představují hned na její úvodní keynote první den. Na potvrzení tohoto termínu ze strany Applu si však budeme samozřejmě muset ještě chvíli počkat.

 

Dnes nejčtenější

Další články