Zavřít reklamu

Společnost Unicode Consortium zveřejnila finální seznam nových emotikonů, kterých se dočkáme s příchodem iOS 13, macOS 10.15 a watchOS 6 v tomto roce – konkrétně na podzim v jednom z updatů chystaného iOS 13. Apple totiž zpravidla nové emoji do první verze nového operačního systému nezařazuje, ale svým uživatelům je přináší v prvním větším updatu.

Půjde už o šesté velké rozšíření celé kolekce emotikonů od jejich počátku. Tento rok se dočkáme 59 unikátních nových emoji, ale kvůli různým variantám pohlaví a barvy pleti je konečné číslo 230. Tyto varianty jsou samozřejmě u symbolů lidí, kromě nich se můžeme těšit také na nová zvířata, jídla i předměty. Již dříve se mluvilo o emotikonech, které zachycují lidi s nejrůznějším tělesných postižením a i ty jsou v celé sbírce obsaženy. Kromě toho zde najdeme třeba lenochoda, skunka, vafle, brambory, parašutistu, plavky, kolečkové křeslo nebo například banjo či jojo. Na všechny chystané emoji pro iOS 13 se podívejte v galerii níže.

Trend rozšiřování emoji tedy zdárně pokračuje, přestože již mnozí uživatelé zastávají názor, že je přidávání nových verzí naprosto zbytečné. Uvidíme, s jakými novinkami se tedy Apple a ostatní společností vytasí v příštích letech a zda třeba nezačne počet každoročně přidávaných emoji klesat. Nebudeme si totiž nic nalhávat – emoji, které skutečně každé z nás využívá při své komunikaci, je jen několik jednotek, maximálně desítek a ti ostatní jsou tam zcela zbytečně. Každoroční přidávání novinek má tak de facto nulový význam.

emoji 2019

Související články

Dnes nejčtenější