Zavřít reklamu

Stejně jako se od sebe vzájemně liší chytrá mobilní zařízení různých značek, nevypadají stejně ani emotikony, které se na nich používají. Určitě se i vám někdy stalo, že jste někomu na smartphone jiné značky odeslali ze svého iPhonu emotikon, a poté vás překvapilo, jak na displeji druhého telefonu vypadá odlišně. Postavička, která na displeji iPhonu vypadá roztomile, se může na smartphonu konkurenční značky tvářit výhružně. Stavba, která na iPadu působí luxusně, může na nejablečném telefonu působit jako dětská kresbička. Jak se od sebe liší jednotlivé emotikony na odlišných zařízeních?

Tváře

Mezi nejpoužívanější druhy emotikonů patří zajisté ty, které vyjadřují nejrůznější výrazy obličeje. Smajlík s očima v sloup, líbající smajlík, tvář s úsměvem od ucha k uchu nebo třeba emotikon, který  vyplazuje jazyk … zamysleli jste se někdy nad tím, jak vámi nejčastěji používané emotikony vypadají na konkurenčních zařízeních? Klasický usmívající se smajlík má například na produktech značky Apple mírně prodloužené oči, zatímco na smartphonech od Samsungu má dokonale kulaté, lesknoucí se oči. Na iPhonu se usmívá zavřenými ústy, facebooková verze vypadá, že má ústa trochu pootevřená, a na Messengeru … na messengeru vypadá usmívající se emotikon opravdu pozoruhodně.

 

Pokud jste někdy zkoušeli někomu z iPhonu poslat emoji polibek na Messenger, určitě vás překvapilo, že na výsledek na Messengeru nevypadal příliš romanticky ani něžně. Emotikon s očima v sloup vypadá na Apple a Samsung zařízeních otráveně, na jiných platformách ale má spíše pochybovačný, zamyšlený, nebo dokonce překvapený výraz. Když si prohlédnete varianty emotikonu zvaného „hot face“, můžete lehko nabýt dojmu, že mu na každé z platforem zvýšili topení a dotyčnému je na WhatsAppu větší horko, než například na iPhonu.

Objekty a zvířata

 

Emoji nejsou jen obrázky obličejů, ale také různých symbolů a předmětů. Obálka se srdcem coby symbol milostného dopisu vypadá na všech platformách podobně, jen se na některých místech liší svou barvou a v případě Microsoftu nebo Messengeru se červené srdce nenachází ve středu obálky. Znatelné rozdíly mezi jednotlivými platformami můžete zaznamenat u emoji s osobou, ležící v posteli. Téměř na každém místě má povlečení jinou barvu, liší se také vzhled osoby, která leží v posteli. Zajímavou kapitolou jsou pak zvířata – zatímco takový tygr vypadá na všech platformách vcelku roztomile, na Messengeru se už tolik přátelsky netváří. Emotikon olihně (používá ho vůbec někdo?) vypadá snad na každé platformě jinak. Vzájemně se ale od sebe liší také na první pohled jednoduché symboly, jako jsou hvězdy, kříže a další náboženské symboly, případně znamení zvěrokruhu.

Související články

Dnes nejčtenější