Zavřít reklamu

Už je to nějaký pátek, co Apple představil iOS 13 a jako každý rok nám přislíbil vyšší stabilitu a rychlost celého systému. Klasicky můžeme na svá jablečná zařízení instalovat bety a s předstihem do iOS 13 nahlédnout. Jak bývá zvykem, bety ještě nejsou zcela dokonalé. Uživatelé chyby objevují a dávají Applu zpětnou vazbu. Před pár dny dorazila 5. Beta iOS 13, což znamená, že by testování systému už mělo být v pozdní fázi.

Jako vždy se ihned po vypuštění betaverze pustí všemožné YouTube kanály do testování a porovnávání nové Bety s aktuální verzí iOS. Tester na videu souběžně spouští aplikace na iPhonech 6S, 7 a 8. Na starších iPhonech je otevíraní aplikací na iOS 12.4 a iOS 13 Beta 5 takřka totožná. Občas se aplikace spustí rychleji na Betě, občas na iOS 12.4. Důležité je vidět, že rozdíly jsou v řádu setin sekund. Velké změny jsme se tedy zatím nedočkali. U iPhonu 8 s čipem A11 Bionic lze vidět, že téměř všechny aplikace se na 5. Betě otevírají rychleji. To ostatně jen potvrzuje slova Applu, který říká, že vyšší rychlost bude nejlépe rozpoznatelná na novějších jablečných zařízeních.

Souvisejíci

Co se chyb v systému týče, mnoho jich nenajdeme. Občas je možné narazit na pád aplikací. Úsměvná chyba se stala jednomu z našich redaktorů, kterému, byť se nacházel na území ČR, iPhone oznamoval počasí v Kongu. Nicméně toto je jedna z chybek, kterou nebude zřejmě až tak obtížné vyřešit. Je třeba mít stále na paměti, že se jedná o Betu a Apple má tak stále více než měsíc na náležité doladění. Jak funguje 5. Beta vám? Narazili jste na nějaké chyby?

Související články

Dnes nejčtenější

.