Zavřít reklamu

Od představení nových iPhonů nás dělí už jen něco málo přes měsíc a napětí mezi jablíčkáři tak logicky narůstá. Apple sice přesný termín představení a potažmo zahájení prodejů telefonů neprozradil, přesto už máme v obou těchto věcech díky omylu předního představitele japonské společnosti SoftBank, která podniká mimo jiné jakožto operátor, víceméně jasno.

V Japonsku se nyní řeší změna zákona o telekomunikačním podnikání, která by měla tamní operátory donutit k ukončení jejich oblíbené, leč pro klienty nepříjemné, praktiky spočívající ve spojování drahých mobilních tarifů s drahými telefony, které nelze jinak než s těmito tarify od operátora získat. Tento zákon se ale bude zřejmě vztahovat jen na nové vlajkové lodě a jelikož má vstoupit v platnost 1. října, iPhony by neměl poznamenat. Na to, jak se bude v tomto ohledu společnost chovat, se novináři zeptali jejího šéfa Kena Miyauchi na investičním setkání. A právě ten zřejmě nechtěně prozradil datum spuštění prodejů iPhonů slovy: “Upřímně, co máme po dobu 10 dní dělat? Ne, to bych vlastně neměl říkat.” Z těchto slov tak lze vyvodit, že Apple počítá se spuštěním prodejů iPhonů v pátek 20. září, což přesně zapadá do jeho strategie. I v minulých letech totiž zpravidla spouštěl první prodejní vlnu ve třetím zářijovém týdnu v pátek a o týden později pak vlnu další. 

Podobné přešlapy tu už byly

Není ničím výjimečným, že mají velké společnosti, které jakkoliv spolupracují s Applem (tedy zde skrze prodeje k tarifům) vhled do plánů Applu dlouhé týdny či měsíce před veřejností. Ostatně, nebylo by to ani poprvé, co by jeden z jejich předních představitelů “propálil” datum spuštění prodejů či představení ještě před oficiálním oznámením. Například v roce 2017 se nepodařilo udržet jazyk za zuby hned několika velkým firmám včetně O2, díky kterému jsme věděli, kdy odstartují předobjednávky na nové iPhony. 20. září se navíc zdá jako velmi pravděpodobný termín i kvůli tomu, že Apple zpravidla představuje své iPhony ve druhém zářijovém týdnu, konkrétně pak v úterý či ve středu. Jelikož však středa letos vychází na 11. září, kdy si svět připomíná hrůzostrašné teroristické útoky z 11. září 2001, je prakticky jasné, že k představení musí dojít v úterý 10. září. Předobjednávky pak startují většinou v pátek téhož týdne, což by letos bylo 13. září, a první vlna prodejů následuje přesně za týden, což odpovídá právě 20. září. Otázkou ale je, zda se letos Česko dostane do první prodejní vlny, či si budeme muset jako v minulých letech o týden počkat. 

Co se týče letošních iPhonů, stejně jako vloni a předloni se očekávají celkem tři iPhony, přičemž dva budou jako vloni prémiové, třetí pak spíše základní. Největšími novinkami u všech třech iPhonů budou fotoaparáty, jelikož jak prémiové modely, tak i základní se dočkají zajímavého vylepšení. Zatímco iPhony 11 a 11 Max dostanou do vínku trojitý fotoaparát, 11R se může těšit na fotoaparát duální. Mezi další novinky pak patří podpora obousměrného bezdrátového nabíjení, přepracovaný Taptic Engine a samozřejmě pak výkonnější procesor. 

Související články

Dnes nejčtenější

.