Zavřít reklamu

S ohebnými smartphony se poslední dobou roztrhl pytel a každá značka soutěží o to, kdo bude mít designově hezčí a propracovanější telefon. Bohužel přehnaná očekávání zvítězila nad realitou a jak uživatelé, tak představitelé společnosti zjistili, že to není úplně to pravé ořechové. Hlavním tahounem je v tomto ohledu Samsung se svým telefonem Galaxy Fold, jehož vydání mělo proběhnout původně již před čtyřmi měsíce. Kvůli mechanickým chybám i nedokonalému softwaru se ale společnost rozhodla vydání odložit, a to na tento měsíc, konkrétně 18. září.

Ohebný kousek si měli možnost již osahat západní recenzenti a vypadá to, že se Samsung ze svých chyb poučil. Není divu, na vyladění detailů měl přes čtyři měsíce a kvůli konkurenci, jež jihokorejskému výrobci šlape na paty, si nemohla společnost dovolit žádný přešlap. Naštěstí nové testování proběhlo v pořádku, a tak se telefon dostane mezi širokou veřejnost již za dva týdny, konkrétně 18. září. Prozatím je na seznamu Francie, Německo a Singapur, ale Velká Británie a Spojené státy by měly brzy následovat. Pokud však čekáte rozmanitou nabídku konfigurací, musíme vás zklamat. Smartphone bude zpočátku nabízen pouze v jedné verzi s 512GB úložného prostoru, 12GB operační paměti a podporu 5G.

Souvisejíci

Uvidíme, jak si mezi uživateli Galaxy Fold povede. Na svou cenu, která činí 1980 dolarů, tedy zhruba 45 540 korun, se jedná o pořádně luxusní kousek, jenž si najde oblibu především u bohatší klientely. Pokud se však zařízení stane komerčně úspěšným, zcela jistě se v budoucnu dočkáme o poznání levnějších modelů a kdoví, možná Samsung nastaví novou pomyslnou laťku a většina značek se tímto designem inspiruje. Konec konců, s myšlenou ohebného smartphonu koketuje již rovnou několik výrobců a všichni se předhánějí v tom, čí smartphone bude mít více vychytávek. Dali byste tomuto inovativnímu průkopníkovi šanci?

Související články

Dnes nejčtenější

.