Zavřít reklamu

Elon Musk odkrývá nový produkt společnosti Tesla. Elektromobil však nečekejte

Len nedávno sme vám priniesli informácie o rozhovore, ktorý absolvoval Elon Musk v podcaste Joea Rogana. Okrem otvorených plánov na vývoj elektrického lietadla a Muskových pokusov pri skúšaní marihuany sme sa však dočkali aj niekoľkých ďalších zaujímavých tém. Takmer trojhodinový rozhovor priblížil filantropa a vizionára aj tým najnezainteresovanejším poslucháčom, nakoľko Musk nerozprával iba o svojich nadchádzajúcich projektoch, ale aj o osobnom živote.  Jednou z noviniek, na ktorú sa chce riaditeľ technologických firiem orientovať, je vylepšenie inteligentných domov s názvom „Tesla Smart Homes“. V tejto sfére by veľmi rád priniesol nové inovácie, ktoré by zabezpečovali lepšie vykonštruovanú klimatizáciu alebo skladovanie energie vyrobenej strešnými solárnymi panelmi.

Nejedná sa pritom o úplnú novinku, nakoľko inteligentné domy zažívajú rozkvet takmer v každej rozvinutejšej časti sveta. Podľa Muska by sa princíp využívania a skladovania solárnej energie dal ešte viac vylepšiť. S ohľadom na  jeho slová sú náklady extrémne nízke, no pohybujú sa veľmi rozlišne v závislosti od využívania energie. „Veľký dopad na túto tematiku má klimatizačný systém. Ten by mal predpovedať kedy ste a kedy nie ste doma a na základe toho prispôsobiť teplotu v jednotlivých izbách domu. Systém by mal vykazovať určité známky inteligencie, no nebavíme sa tu o žiadnych geniálnych prvkoch. Iba o obyčajných a zaužívaných skutočnostiach,“ podotýka v rozhovore Musk.

Okrem toho by mal byť tento systém pripojený k vášmu autu, na základe čoho by vypočítal kedy dorazíte domov. Dom by tak ušetril ešte viac energie a zároveň by sa jednalo o praktické a elegantné riešenie. Aplikácia, ktorá prepája elektromobily Tesla s podobnými prvkami by mala byť postupom času updatovaná, čo by zahŕňalo implementáciu stále nových diaľkovo ovládaných produktov. Na otázku o prípadných konceptoch klimatizačného systému z produkcie spoločnosti Tesla, však Musk nechcel odpovedať. Z toho by sa relatívne dalo vydedukovať, že spomínaný systém je na ceste a my sa ho dočkáme už v blízkej budúcnosti. Nebudeme však rozosievať rôzne konšpiračné teórie, preto si budeme musieť počkať na oficiálne vyhlásenie firmy.

Tesla

| | Zdroj
17
Leitz

Diskuze

  Nadpis v CJ, clanok v SJ… to si hovoris zurnalista? Uz daj aj clanok v CJ ak mas problem…fuj

  Reagovat

  Slovensky tu jsou jenom články o Tesle, protože je píše pořád jeden a ten samý autor. Takže pokud uvidíš článek o tesle, na 99% bude ve slovenštině.

  Reagovat

  Čo máš za problém, další jazyk ti len prospeje. Keď sme sa my Slováci naučili perfektne vašu češtinu tak sa naučte aj vy slovenčinu.

  Problém s tím nemám. Když si chci přečíst něco o Tesle, tak jdu stejně na jiné weby, kde se toho dozvím více a mám větší jistotu, že se tomu dá věřit.

  A když už píšou články ve slovenštině, proč píšou nadpisy česky? (řečnická otázka, odpověď všichni známe)

  Nevim co porad mate proti clankum ve slovenstine? Sak to neni madarstina ze by ste tomu nebyli schopni porozumet ne?Kdyz se vam to nelibi tak je nectete a prestante neustale napadat autora nebo lsa

  Reagovat

  Když to poznám už z nadpisu, tak to otvírat nebudu, takhle to není poznat a o to jde. Takhle to vypadá, že se i LSA za tu slovenštinu stydí, když to nepřiznaj už v nadpisu. Jde jim jen o kliknutí.

  Reagovat

  Vážený pane Bad, kdybych se styděl za texty v jazyce slovenském, pak věřte, že bych ve své firmě nezaměstnával člověka jenž píše texty v jazyce slovenském. Důvod je jednak z hlediska seo a druhak z hlediska různých newsfeedů jako je seznam, google news atd. Děkuji za pochopení. A pokud jste přesvědčen že nám jde jen o kliknutí, pak prosím neklikejte a ušetříte si čas a nervy.

  Beru si radu majitele webu k srdci a nebudu klikat, ani chodit na tenhle web. Je to otravný. Kdyby bylo aspoň za nadpisem v závorce nebo nějak trochu označeno SK tak to beru, ale tohle je fakt otravné, takže nashle.

  To Roman Zavřel:
  Teda to je slovo chlapa. Děkuji za reakci, málokomu se poštěstí, aby mu odepsal přímo velký Boss.
  Beru si to k srdci a budu se snažit sem nelézt.
  Jen tak dál.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz