Zavřít reklamu

Představení nových iPhonů v rámci zářijové konference od Applu, která letos padla na 10. září, se nezadržitelně blíží. Pokud už pomaličku začínáte počítat poslední dny a nemůžete se dočkat, tak vás určitě potěší následující zpráva. V Geekbenchi, notorickém portálu, který se zaměřuje na sledování výkonu prakticky všech zařízení na světě, se ve včerejších večerních hodinách objevilo zařízení s názvem iPhone 12,1. Rozhodně se nelekněte, Apple rozhodně nepřeskočí číslo 11 a nepředstaví hned iPhone 12 – jedná se o pouhé číslo, které slouží k interní identifikaci zařízení. To však není jediná pozoruhodná věc. Označení základní desky nese název N104AP. Pokud vám to pořád nejde dohromady, tak se musíme přesunout několik měsíců zpět. Magazín Bloomberg totiž v květnu vydal zprávu o tom, že základní deska nové generace iPhonu XR, která se má jmenovat iPhone 11 a zbylé dva modely pak iPhony 11 Pro, bude mít označení N104, a magazín 9to5Mac zase v červenci oznámil, že nový iPhone XR bude mít označení iPhone 12,1. S největší pravděpodobností to tedy znamená, že se můžeme podívat na výkon nové generace iPhonu XR, tedy iPhonu 11.

Pokud jsou tyto výsledky pravdivé – nic nenasvědčuje tomu, že by nebyly -, tak se u nového XR samozřejmě dočkáme procesoru s označením A13 Bionic. Procesoru budou pomáhat 4 GB pamětí RAM, což je oproti minulému roku o 1 GB navíc. A13 Bionic by měl disponovat šesti jádry, které by měly být sestrojeny podobně, jako v případě A12 Bionic, tedy dvě výkonná jádra a čtyři úsporná. Nový jablečný procesor běží na frekvenci 2.66 GHz, kdežto starší A12 běží na 2.49 GHz. To je výkonnostní rozdíl okolo 12-13 procent navíc na jedno jádro ve prospěch A13. Co se týče samotného skóre na jedno jádro, tak chystaný nástupce iPhonu XR dosahuje čísla 5415, což je výrazný nárůst oproti skóre loňského iPhonu XR, které dosáhlo na 4796. Co se však týče výkonu na více jader, tak v tomto případě je skóre téměř beze změny. A13 Bionic si vysloužil skóre 11294, kdežto A12 Bionic o stovku méně, přesněji 11192. Skóre by se však mělo po samotném vydání ještě zlepšit – zejména díky dokončení iOS 13.1.

Pozorní čtenáři si možná mohli všimnout zvláštního údaje v řádcích pro identifikaci cache. L1 i L2 cache je v tomto případě několikanásobně nižší, než u A12 Bionic. Zřejmě se však není čeho bát, jelikož si Geekbench nejspíše vzal údaje z úsporných jader a nikoliv těch výkonnostních. Očekává se tedy, že L1 cache bude disponovat velikostí minimálně 128 KB, L2 cache poté 8 MB a více. Jak už jsme jednou uvedli, tak se nedá s jistotou říci, zdali se jedná o oficiální výkonnostní test, či nikoliv. Na druhou stranu však na výsledcích není nic neobvyklého, a tak není žádný důvod, proč by se nemělo jednat o pravdivé údaje. Pravdu se však dozvíme až 10. září.

Související články

Dnes nejčtenější

.