Zavřít reklamu

Netflix je světoznámá streamovací služba, která sklízí úspěch nejen v zahraničí, ale v poslední době také v tuzemsku. Aby uživatelé této aplikace měli ještě lepší požitek ze všech seriálů, pořadů a filmů, které mohou sledovat, tak Netflix přišel s novinkou. Novinka spočívá ve vytvoření speciální sekce s názvem „Collections“. I když se může z názvu zdát, že se jedná o klasickou sekci, ve které vám Netflix doporučí nějaký film podle toho, na co jste se v minulosti dívali, tak se mýlíte. Sekce Collections bude totiž obsahovat takové pořady, které vybírali samotní lidé, a nikoliv roboti, či nějaké algoritmy.

Podle magazínu TechCrunch je nová sekce „Collections“ výběr filmů a TV pořadů, které jsou vybrané experty z kreativního týmu Netflixu. První vybrané pořady si můžete prohlédnout v galerii vedle tohoto odstavce. Pokud vás nějaký výběr zaujal, tak u něho můžete kliknout na tlačítko Follow, a tak jej začít sledovat. Výběry Collections jsou precizně vytvořeny podle speciálních kritérií, jako je například žánr, příběhová linie, či například postavy. Jako první si této novinky všiml uživatel Twitteru, Jeff Higgins, a později tuto novinku potvrdil samotný Netflix. Jablíčkáři mají v tomto případě štěstí, jelikož výběry Collections jsou momentálně v testovací fázi pouze na operačním systému iOS. Později se však tato funkce podle slov mluvčího Netflixu objeví i na ostatních operačních systémech: „Snažíme se, abychom fanouškům vždy ukázali ty pořady, které budou milovat. Proto jsme spustili novou formu výběru, které tvoří samotní lidé z Netflixu.“

Collections jsou momentálně dostupné pouze pro vybrané uživatele iOS. Prozatím není vůbec jisté, kdy bychom se oficiálního spuštění této nové funkce měli dočkat. Je však prakticky jisté, že bychom se v budoucnu měli dočkat i rozšíření na ostatní operační systémy, a také například na Apple TV. Vzhledem k tomu, že byli uživatelé pro testování Collections vybírání náhodně, tak je dosti možné, že k nim zapadáte i vy. Patříte mezi tyto šťastlivce? Pokud ano, dejte nám to vědět do komentářů a klidně pošlete také snímek obrazovky.

Související články

Dnes nejčtenější

.