Zavřít reklamu

Každý správný jablíčkář a samozřejmě samotná společnost Apple už si mne ruce a odpočítává poslední dny do představení nových iPhonů, které podle dostupných informací spatří světlo světa již 10. září. Vzhledem k tomu, že se k oficiálnímu představení blížíme čím dál tím více, tak na povrch vyplouvají první informace, které můžeme považovat za prakticky naprosto 100% pravé. Před malou chvílí jsme se od dalšího zdroje, konkrétně od DigiTimes, dozvěděli, že chystané iPhony by se měly dočkat větších baterií.

Je prakticky úplně jasné, že letošní iPhony budou představeny ve stejné velikosti, jako minulý rok, tzn. 5.8″, 6.5″ a 6.1″ v případě LCD modelu. Součástí všech iPhonů bude také zbrusu nový čip s označením A13, očekávat můžeme také biometrickou ochranu v podobě Face ID. Tohle všechno jsou však informace, které jsou jasné již nějaký ten pátek. Otazník však stále v tomto případě visel nad velikostí baterií, které iPhony nabídnou. Podle posledních zpráv by velikost baterií měla být následující: 3.200 mAh baterii by si měl zasloužit nový model iPhonu XS, 3.500 mAh baterii poté dostane nástupce iPhonu XS Max a poslední, 3.000 mAh baterii, dostane nový model iPhonu XR. To znamená, že se dočkáme nárůstu velikosti o 20 %, 10 % a 2 % v porovnání se současnými iPhony.

Souvisejíci

Korejský magazín The Elec v minulosti uvedl, že by měl nástupce iPhonu XR dostat baterii o velikosti 3.110 mAh – i tato možnost je prozatím stále ve hře. Na oficiální velikost baterie si tedy budeme u tohoto modelu ještě muset počkat. V případě dvou ostatních modelů je však kapacita prakticky úplně jasná. Současně s většími bateriemi nabraly na velikosti, respektive počtu, také kamery. Nástupci iPhonu XS a XS Max se dočkají třetí čočky, která bude údajně sloužit jakožto „0.5x“ ultra-široký objektiv. Nástupce iPhonu XR se poté dočká namísto jedné kamery hned dvou.

Související články

Dnes nejčtenější

.