Zavřít reklamu

Stalo se již tradicí, že Apple své nové iPhony světu představuje v září. Jejich design je však v posledních letech znám dlouhé měsíce dopředu, kvůli čemuž se oficiální představení vnímáno mnohými spíše jako formalita. Právě díky těmto únikům informaci mohou dokonce vznikat funkční klony doposud nepředstavených iPhonů, přičemž ani letošek není v tomto směru výjimkou. 

O první klony iPhonů 11 se jako již tradičně postarali výrobci v Číně, která je kopírováním designů celosvětově proslulá. Nutno však podotknout, že tentokrát to pro ně nic složitého nebylo. Obecně se totiž předpokládá, že jedinou designovou změnou bude přepracování duálního fotoaparátu na trojitý, což si vyžádá výrazné zvětšení celého modulu. Ten již nebude oválný, ale čtvercový se zaoblenými rohy a zabere tak podstatně více místa. Jeho podoba na klonu iPhonu však zřejmě realitě odpovídat nebude. Podle leakerů jej má totiž Apple přebarvit do odstínu těla iPhonu, díky čemuž bude modul o poznání nenápadnější. Zároveň by snad ani neměl tolik ze zad “vyčuhovat”, což je věc, za kterou jsou předešlé iPhony jablíčkáři velmi kritizovány. 

Co se týče rozmístění jednotlivých objektivů v modulu, to by mělo být u klonů správné. Dva objektivy by totiž měly být pod sebou v levé části modulu, v pravé části pak nalezneme objektiv jeden, dále přisvětlovací LED diodu a samozřejmě zadní mikrofon. Nicméně všechny tři objektivy by měly být ve finále o poznání větší, než tomu u klonů je – tedy alespoň podle dosavadních úniků. 

Zatímco po designové stránce se klony s iPhony 11 víceméně rovnat mohou, v případě vnitřních vylepšení zcela určitě pokulhávají. Nové jablečné telefony totiž dostanou do vínku, jako každý rok, brutálně výkonný procesor, který jim bude moci konkurence jen závidět. Těšit se ale můžeme i na obousměrné bezdrátové nabíjení, mírné zvětšení baterie a snad i nově přepracované antény, díky kterém by měla o poznání lépe fungovat vnitřní navigace. Zapomínat bychom neměli ani na Face ID, které je i téměř dva roky po představení stále nepřekonatelné a především pak neokopírovatelné.

Související články

Dnes nejčtenější