Zavřít reklamu

Ač jsme poslední dobou zvyklí informovat spíše o RPG nebo FPS hrách, není nad klasickou logickou hříčku, která je sice na první pohled jednoduchá, ale ve finále vám její řešení hezkých pár hodin zabere. Právě to je totiž případ hry Sole Light od studia Indeep, jenž na herní scéně není žádným nováčkem. Sice jejich nejnovější počin vypadá jako každá druhá logická hra, ale zdání klame a tento nenápadný titul vás na nějakou dobu pořádně potrápí.

Ve hře se vžijete do jedné, ale zároveň dvou postav najednou. Budete totiž ovládat sebe a svého klona, který dokonale imituje vaše pohyby a dělá přesně to samé, co hlavní hrdina. To by ještě neznělo až tak složitě, ale přítomnost svého klona budete moci kdykoliv vypnout, podle toho, zda ho budete zrovna potřeba, či nikoliv. Vaším jediným cílem bude zdolat rozmanité úrovně, jichž je 36, z izometrického pohledu, který vám vaše snažení zrovna neulehčí. Hra se nápadně inspiruje u Inside od studia Playdead, tudíž pokud jste již podobný titul okusili, budete si v Sole Light připadat skoro jako doma. Stejně hutný a atmosférický příběh jako u duchovního předchůdce však nečekejte, hra bude stavět primárně na logických úkolech.

V každém případě vývojáři svět popisují jako dystopický, v němž odhalíte nejedno velké tajemství a v šesti kapitolách se dozvíte, o co v tomto podivném prostředí vlastně jde. Celou hru vás k tomu bude doprovázet hudební podkres od skladatele Sama Oze, jenž složil například soundtrack ke hře Valiant Hearts a emocionální plošinovce Child of Light. Nezbývá než čekat, jaké jméno si nejnovější počin od Indeep Studios u hráčů vybuduje, ale na vydání si ještě nějakou dobu počkáme. Hra je zatím ve fázi alfa verze, ale přesto si ji můžete pomocí aplikace Testflight zdarma vyzkoušet. Troufnete si na výpravu do tohoto nebezpečného, tajemného světa?

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.