Zavřít reklamu

Představení nového 16” MacBooku Pro se nezadržitelně blíží. Vyplývá to alespoň ze zpráv z dodavatelského řetězce, od analytiků či z kroků Applu, kterých jsme byli v uplynulých letech svědky. Další z nich udělal kalifornský gigant teprve před pár dny v Jižní Koreji, ve které si zaregistroval u příslušných úřadů doposud nevydaný MacBook Pro.

Registrace se dočkal konkrétně model s označením A2159, který prošel před pár týdny certifikací u FCC a zhruba před měsícem i u Eurasijské hospodářské komise. Z databází úřadů sice přímo nevyplývá, že se jedná o 16” model, avšak vzhledem k tomu, že se již všechny modely MacBooků Pro dočkaly v uplynulých týdnech a měsících upgradu, nezdá se pravděpodobné, že by je vylepšil Apple v brzké době znovu. Daleko pravděpodobnější se tak zdá příchod právě nové “šestnáctky”, o kterém se spekuluje již dlouhé měsíce. 

V tuto chvíli není zcela jasné, kdy bychom se novinky mohli dočkat. Vzhledem k tomu, že větší novinky ze světa Maců Apple zpravidla představuje na podzim, dá se očekávat, že i letos si speciální říjnovou Keynote kvůli Macu užijeme. V úvahu sice připadá i září a jeho představení spolu s novými iPhony, avšak vzhledem k tomu, že v minulých letech Apple tento měsíc zpravidla představoval “jen” iPhony, Apple Watch či Apple TV, byl by do jisté míry nový MacBook překvapením. 

Mnoho toho bohužel nevíme ani o jeho technických specifikacích. Spekuluje se však například o rozlišení 3072 x 1920 či o nové klávesnici, která by měla být kombinací motýlkové a nůžkové. Díky tomu by tak měla být odolnější, ale zároveň by měla poskytovat patřičný komfort při používání. Na další technické detaily si ale budeme muset počkat až do samotného představení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.