Zavřít reklamu

Nový 16″ model nabízí oproti svému 15″ předchůdci například klasickou klávesnici se spolehlivějším nůžkovým mechanismem, větší displej a třeba také lepší odvětrávání a chlazení, díky čemuž si udrží svůj maximální výkon delší dobu. Bohužel, s těmito skvělými vychytávkami však přišly také první problémy. Uživatelé si začali stěžovat na praskání v reproduktorech, které se ozývá primárně při klikání na různé možnosti v nejrůznějších softwarech. Už už to vypadalo, že se v rámci macOS 10.15.2 Catalina dočkáme opravy, která by nepříjemné zvuky odstranila, avšak ta dorazila jen částečně, jelikož funguje jen u některých uživatelů. Na internetu se nicméně objevil vcelku zajímavý návod, který dokáže praskající reproduktory alespoň dočasně opravit. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak vyřešit praskající reproduktory na 16″ MacBooku Pro

Na vašem zbrusu novém 16″ MacBooku Pro otevřete nativní aplikaci Finder, a poté se v levé části přesuňte do záložky Aplikace. Zde poté najděte složku s názvem Utility a uvnitř ní otevřete aplikaci Nastavení audio MIDI, kterou otevřete. Po otevření se zobrazí okno, v jehož levém menu se přesuňte do sekce Vestavěný výstup. Zde už jen stačí, abyste u textu Formát rozkliknuli rozbalovací menu a z něj vybrali možnost 48 000 Hz namísto původních 44 100 Hz. Po aktivaci této funkce by měly reproduktory 16″ MacBooku Pro přestat při klikání praskat.

Tento postup bohužel nefunguje u naprosto všech 16″ MacBooků Pro, avšak rozhodně stojí za vyzkoušení. Pokud vám tento postup pomohl, tak vás musím upozornit na to, že si macOS čas od času formát zvuku vrátí zpět na výchozích 44 100 Hz. Proto byste měli občas nastavení zvuku zkontrolovat. Nejedná se sice o kompletní řešení problému, nýbrž o jakousi formu záplaty, avšak  vzhledem k jednoduchosti je určitě fajn o něm vědět a v případě problému jej využívat.

Dnes nejčtenější

.