Zavřít reklamu

Jednou z hlavních novinek minulý týden představeného MacBooku Pro 16” je jeho nová klávesnice, která by měla dle slov Applu nechat zapomenout na veškeré trable spojené s předešlým motýlkovým typem nasazeným do všech novějších MacBooků. Tyto trable se projevovaly především rychlým odcházením jednotlivých kláves, které vyřadily z provozu i sebemenší nečistoty, které se pod ně dostaly. Jsou však tyto problémy skutečně zažehnány? 

Na tuto otázku se rozhodli odpovědět odborníci z iFixit, kteří se v uplynulých dnech do rozboru nové klávesnice pustili, aby následně potvrdili, že slova chvály ze strany Applu nebyla na tuto věc rozhodně zbytečná. Klávesnice jako taková je totiž dle iFixit skutečně citlivá, pohodlná, tichá při psaní a hlavně spolehlivá. Jednotlivé klávesy jdou velmi jednoduše “vycvaknout”, díky čemuž se uživateli naskýtá možnost veškeré nečistoty, které by se pod ně mohly dostat, poměrně jednoduše vyčistit. Díky tomu by tak mělo být vyřazení klávesnice z provozu kvůli nečistotám hudbou minulosti. 

iFixit rovněž potvrdil, že klávesnice v MacBooku, kterou Apple nazývá stejně jako svou externí klávesnici Magic Keyboard, z externí klávesnice skutečně v mnoha ohledech vychází. Mechanismus u notebooku má víceméně stejné rozměry jako u klasické externí klávesnice, díky čemuž není problém například vyměnit černé klávesy z MacBooku Pro za bílé z Magic Keyboard. Je však potřeba počítat s tím, že klávesy u externí Magic Keyboard jsou o něco málo tlustší. Co se pak týče milimetrového stisku jednotlivých kláves, ten je dle odborníků zcela ideální a klávesnice jako taková pak působí robustně a odolně. 

Anketa

Uvažujete nad koupí nového MacBooku Pro 16"?

Ano 32,28 %
Ne 48,10 %
Možná 19,62 %
Celkem hlasovalo: 158

Díky pečlivému průzkumu je dle svých slov iFixit přesvědčen o tom, že nový typ klávesnice bude rozhodně daleko spolehlivější než motýlkový typ používaný hojně v předešlých letech. Vypadá to tedy, že opravám klávesnic, které si v minulosti vyžádaly několik dní či týdnů v servisu a výměnu celého horního šasi tedy zřejmě odzvonilo – minimálně v případě 16” modelu. Nezbývá než doufat, že se Apple rozhodne pro nasazení tohoto typu klávesnic i do MacBooků dalších a to v ideálním případě co nejdříve. 

Související články

Dnes nejčtenější

.