Zavřít reklamu

Ačkoliv se první běžní smrtelníci nových 16″ MacBooků Pro dočkají až na konci listopadu, existuje způsob, jak si jej detailně ve 3D prohlédnout už dnes. Skvělé přitom je, že vám k tomu stačí iPhone či iPad s podporou ARKitu a připojení k internetu. Stejně jako v případě nových iPhonů, Apple Watch, AirPods či Macu Pro totiž vytvořil Apple velmi propracovaný AR model MacBooku Pro 16″, který si lze přes jeho webové stránky prohlédnout.

Novinka, jejíhož představení jsme se dočkali ve středu odpoledne, se od předešlých 15″ variant nijak výrazně neliší. Největší rozdíl mezi ní a staršími modely lze spatřit v rámečcích kolem displeje, které jsou u novinky výrazně užší. Díky tomu se tak Applu podařilo displej o palec zvětšit, avšak rozměrově novinka narostla jen nepatrně. Za povšimnutí dále stojí nový typ klávesnice, který by měl vycházet z klasických Magic Keyboard a který na MacBooky Pro navrací klasické uspořádání šipek (tedy obrácené písmeno T), ale i fyzickou klávesu Esc, po které mnozí jablíčkáři volali od zavedení Touch Baru. Právě tento prvek totiž od svého nasazení na MacBooky funkci klávesy Esc přebral a zobrazoval jí virtuálně, což však pro mnohé nebylo tak komfortní, jako kdyby se jednalo o klasické tlačítko.

Nový MacBook Pro 16″ prodává Apple ve standardních odstínech – tedy vesmírně šedé a stříbrné. Poměrně zajímavé přitom je, že přestože se jedná o velmi zajímavý stroj s brutálním výkonem, jeho cena začíná na stejné úrovni jako cena předešlých 15″ modelů. Za základ tedy zaplatíte méně než 70 tisíc, což je na podobně kvalitní stroj jistě vynikající zpráva. Nezbývá tedy než doufat, že novinka zažije prodejní úspěch a i v testech si povede nanejvýš dobře.

Související články

Dnes nejčtenější

.