Zavřít reklamu

Další kvartál, stejná písnička. Apple Music si sice vede nanejvýš dobře a v dnešní době se jedná snad o jedinou pořádnou konkurenci, kterou Spotify má, ale přesto na tohoto hudebního giganta ztrácí téměř o polovinu. Zatímco Spotify překonalo hranici 110 milionů platících předplatitelů a zaznamenalo 31% nárůst oproti minulému roku, Apple se stále drží kolem hranice 60 milionů a příliš velký nárůst společnost nezaznamenala.

Ač by se mohlo zdát, že budou představitelé hudebního giganta spokojeni, není tomu tak. Podle oficiálního prohlášení společnosti všichni doufali v ještě o něco vyšší čísla, což se bohužel nesplnilo. Jako důvod Spotify udalo skutečnost, že si společnost musela ještě vyřídit jisté formality a nemohla se tolik soustředit na propagaci například balíčku pro studenty, který si ze všech předplatitelských plánů vedl snad nejhůře. Zároveň se počet předplatitelů týká také těch, jenž si zakoupili tříměsíční balíček za $0.99 v rámci akce. Ostatně, podobné zvýhodněné plány nabízí také Apple Music a vypadá to, že tato strategie funguje. Přesto si služba od jablečné společnosti oproti Spotify nedokáže moc dobře obhájit pozici a nachází své fanoušky spíše v řadách majitelů iOS.

Dalším rozhodujícím faktorem je také to, že Spotify aktuálně pracuje na Lite verzi, jež funguje také na starších telefonech, není tolik náročná na připojení a cílí spíše na rozvojové země, kde je dostupnost stabilnější sítě málokdy standardem. Jedinou nevýhodou je ukončení podpory nezávislých umělců, kteří s oblibou na hudební platformu nahrávali své skladby a dostávali z nich provize. Místo toho se společnost zaměřila na podcasty, jejichž uživatelská základna stoupla od začátku roku o 50%, a zapojila do projektu také studio Higher Grounds, založené a dotované Barrackem a Michelle Obamovými. Uvidíme, s čím hudební gigant ještě přijde, ale zatím má slušně našlápnutou a pokud se nic nezmění, měl by trend růstu pokračovat i v následujících měsících.

Související články

Dnes nejčtenější

.