Zavřít reklamu

S příchodem iPhonu X se objevila také nová forma zabezpečení telefonu Face ID. To pomalu nahrazuje zastaralé Touch ID, které nevyužívá po vzoru Face ID sken obličeje, ale otisk prstu. Že je Touch ID ve formě, v jaké jej známe, svým způsobem zastarelé přiznává dokonce samotný Apple, který na toto téma vydal novou vtipnou reklamu představující výhody biometrického skenování obličeje.

Reklama poukazující jak na větší jednoduchost, tak i bezpečnost Face ID zobrazuje situaci, jež by se mohla stát každému z nás. Na lehátku ležící muž se jen nadzvedne, podívá se na svůj telefon a ten se ihned odemkne. Bez jediného doteku si tak uživatel iPhonu XR, který se v reklamě objevil, mohl přečíst zprávy nebo komunikovat se Siri. Právě druhá zmíněná funkce nejvíce usnadňuje život a nabízí možnost nechat si například předčítat příchozí zprávy nebo se dozvědět jakékoliv informace. Určitě si říkáte, že v tomto případě stačí se zvednout, dojít k telefonu a odemknout ho manuálně otiskem prstu. To by však nebyl Apple, aby se nepokusil zjednodušit i takto banální krok.

Podle slov Applu je šance úspěšného odemčení iPhonu zhruba jednu ku milionu v případě Face ID, zatímco u Touch ID je to jedna ku 50 000. To už jsou poměrně slušné rozdíly, což dává v sérii reklam „That’s iPhone“ společnost jasně najevo. Tak či onak, sami musíte uznat, že bezpečnost Apple rozhodně nebere na lehkou váhu. Standardní otisk prstu má sice své kouzlo, ale v dnešní době je relativně jednoduché ho prolomit. Biometrické skenování obličeje je zkrátka budoucnost a nezbývá než čekat, s čím se jablečná společnost vytasí příště. Kterému z oněch dvou zmíněných bezpečnostních prvků dáváte přednost?

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější