Zavřít reklamu

Google Maps na svém iOS zařízení jistě používá většina z nás. Většina z nás se ale při tomto používání zaměřuje jen na pouhé základy aplikace, což je škoda. Vyzkoušejte si s námi tyto tipy a triky, se kterými dostanete ze svých Google Maps maximum.

Do restaurace v pravý čas

Plánujete návštěvu svého oblíbeného podniku – kavárny, restaurace, nebo třeba baru – a bojíte se, že nenajdete volné místo? Jednou možností je rezervace, druhou možností je spustit Google Mapy, najít si požadovaný podnik a ve spodní části obrazovky vyhledat míru jeho vytíženosti v jednotlivých hodinách.

Zmapované převýšení

Chystáte se na cyklovýlet a chcete vědět, kolik práce budete mít se stoupáním do kopce? Ještě než vyrazíte, otevřete Google Maps, zadejte do nich trasu a zvolte jízdu na kole. V popisu trasy se pak zobrazí graf s údaji o strmosti jednotlivých úseků vašeho výletu.

 

Cíl nemusí být jen jeden

Jsme zvyklí používat Google Maps k navigaci z bodu A do bodu B. Na své trase ale můžete přidat libovolný počet dalších bodů, u kterých se chcete zastavit. Naplánujte trasu, klepněte na tři tečky v pravém horním rohu a vyberte možnost „Přidat zastávku“.

Cestujte časem se Street View ve svém prohlížeči

Street View je skvělá funkce, s jejíž pomocí můžete prozkoumat i místa, kam se třeba nikdy nepodíváte. Díky této funkci si ale také můžete prohlédnout, jak jednotlivá místa vypadala před více lety. Tentokrát spusťte Google Maps ve svém prohlížeči. Otevřete Street View a na vybraném místě ikonku ve tvaru hodin a můžete cestovat časem.

Změřte vzdálenost

V Google Maps v prostředí webového prohlížeče můžete také snadno měřit vzdálenost mezi dvěma body. Stačí pravým tlačítkem myši kliknout kamkoliv na mapu a zvolit možnost měření vzdálenosti. Pak už jen zvolíte druhý bod a můžete měřit.

Screenshot Google Maps mereni vzdalenosti

Orientujte se i offline

Pokud jste na cestách a zrovna vám chybí internetové připojení, můžete si s předstihem stáhnout požadovanou mapu pro použití offline. V Google Maps klepněte v levém horním rohu na ikonku tří linek, zvolte offline mapy a vyberte oblast, kterou chcete stáhnout do svého zařízení.

Zoom jedním prstem

Může se stát, že někdy nebudete moci ovládat Google Maps ve svém iOS zařízení tak, jak jste zvyklí. Naštěstí ale můžete zoomovat i jedním jediným prstem. Stačí dvakrát poklepat na displej vašeho iOS zařízení, prst na něm podržet a přejížděním nahoru či dolů mapu oddalovat a přibližovat.

(Ne)zapomeňte, kde jste zaparkovali

Až příště někde zaparkujete, otevřete ještě na místě Google Maps a klepněte na modrou tečku, která ukazuje vaši aktuální polohu. V menu, které se vám ukáže, zvolte „Nastavit jako parkovací místo“ a už se nemusíte bát, že ke svému autu zpět netrefíte.

UFO na mapách

Google Maps nabízí také prostor pro trochu té zábavy. Vyhledejte Oblast 51 (Area 51), uchopte panáčka, sloužícího jako průvodce ve Street View, a sledujte, jak se promění v neidentifikovatelný létající objekt.

Sdílejte polohu s přáteli

Pokud se někde potřebujete potkat s některým ze svých přátel, umožněte mu vás snáze najít. Otevřete Google Maps, v levém horním rohu otevřete menu a zvolte možnost sdílení polohy. Pak už jen vyberte, jak dlouho se má vaše poloha sdílet a s kým.

Zmapujte svá oblíbená místa

Máte seznam svých oblíbených restaurací, památek a dalších lokací? Proč ho nemít také na svých Google Maps? Stačí vybrat lokaci, kterou chcete přidat, klepnout na ni a zvolit „Uložit“. Seznam oblíbených míst můžete také sdílet se svými přáteli.

Které funkce v Google Maps patří mezi vaše oblíbené?

google maps iphone

Související články

Dnes nejčtenější