Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že mnoho z vás vyráží na dovolenou autem, tak by se vám mohly hodit mobilní navigace. I přesto, že jsou v novějších autech dostupné navigace přímo v palubních počítačích, tak stále mnoho uživatelů preferuje pro zobrazení navigace chytrý telefon. Přinášíme proto pět tipů na navigace, které by se vám mohly v následujících měsících hodit.

Waze

Naprostou jedničkou v oboru je aplikace Waze. Ta se postará nejen o to, abyste se dostali do cílové destinace, ale zároveň vás upozorní na nebezpečí na vaší cestě. Pokud zaznamená kolonu, tak vás nasměruje na jinou cestu, abyste ji mohli objet. V případě, že se na cestě objeví policejní hlídka, tak vás o tom upozorní. To samé platí například i při práci na silnici. Zkrátka všechno, co se na cestě děje, najdete v aplikaci Waze. Jak je to vůbec možné? Waze totiž tvoří jakousi „komunitu“ řidičů, kteří mohou hlásit, co se zrovna děje. Pokud tedy tito řidiči zahlédnou policejní hlídku, tak ji mohou nahlásit. Upozornění se poté ihned přenese do mapy a ostatní řidiči vidí, co je čeká. Jedinou malou nevýhodou je, že Waze neobsahuje naprosto přesné pozice finálních destinací. Pokud tedy hledáte přesně nějaký hotel, je dost možné, že jej naprosto přesně nenajdete. V tom vám ale pomůže další aplikace v seznamu.

[appbox appstore 323229106]

Google Maps

Google Maps je dost možná navigace, kterou řidiči na cestách používají nejčastěji. Mapy od Googlu vás například mohou informovat o vytížení vozovky a dalších informacích na cestě a dokonce začínají od Waze přebírat i některé prvky upozornění, avšak zatím ne zcela všechny. Nejvíce se mi líbí to, že si stačí ve vyhledávači Google najít přesnou destinaci, například v podobě restaurace či ubytování a Google Maps vás nasměrují na přesné místo. To samé platí i pro firmy a další zájmové body. Prostě a jednoduše si nastavíte přesný bod, kam se chcete dopravit a jedete. Po grafické stránce jsou navíc tyto mapy skutečně hezké a v porovnání s Waze vypadají dle mého moderněji. Mapy od Googlu tedy mohu stejně, jako Waze, jen a jen doporučit.

[appbox appstore 585027354]

Mapy.cz

Mapy.cz pochází od českých vývojářů a dá se říct, že nejen v Česku mají veliký úspěch. Mapy jsou velice přehledné a nachází se v nich i nejnovější budovy či ulice, které se u konkurence objevují až v období několika měsíců. Tato aplikace nabízí kromě klasické navigace pro auto také navigace pro kolo a chodce. V oboru navigování pro kolo a chodce jsou Mapy.cz v České republice opravdovým přeborníkem. Pokud tedy patříte mezi vytrvalé turisty, tak je aplikace Mapy.cz přímo pro vás. V létě navíc k tomu můžete využít vodáckých tras a v zimě zase naopak běžkařských tras. Při nastavování navigace se dostanete do tzv. režimu plánování, ve kterém si jednoduše můžete navolit všechny zastávky, které chcete během cesty „zfouknout“. Ve výsledku dostanete tedy ideální trasu se všemi zastávkami, které jste si zvolili.

[appbox appstore 411411020]

Sygic

Mapy Sygic je jediná aplikace ze seznamu, která je placená. Aplikace funguje offline, tzn. že si před jízdou stáhnete přímo do telefonu mapy, které potřebujete, a poté můžete vyrazit. Nepřekvapí vás tedy ani oblasti, ve kterých je špatný signál, popřípadě státy, ve kterých se platí nekřesťanské peníze za mobilní data. Jednoduše si zvolíte, které mapy států si chcete stáhnout, a poté můžete vyrazit. Mapy Sygic jsou doopravdy propracované do detailů, nesmí také chybět 3D vyobrazení některých budov a realistické zobrazení map, které se rozhodně může hodit ve větších městech. Sygic je k dispozici zdarma na 7 dní, poté si musíte zakoupit jeden z mnoha balíčků, které Sygic nabízí. Všechny licence jsou doživotní, například licence Evropy vyjde na 249 korun, licence na mapy celého světa společně s funkcí Traffic je k dispozici za 449 korun a vrcholná verze i s podporou CarPlay vás vyjde na 1490 korun. Zakoupit si můžete také různé doplňky, například HUD, Real View, apod. za symbolickou cenu 99 korun.

[appbox appstore 585193266]

Apple Maps

Na poslední místo jsem si dovolil umístit klasické Mapy od Applu. Ty jsou k dispozici zdarma v každém jablečném zařízení. Několikrát jsem je využil a neměl jsem s nimi sebemenší problém, avšak uživatelským rozhraním a ostatními funkcemi jsou mi sympatičtější ostatní navigace v seznamu. Apple Maps můžete využít tehdy, pokud si nechcete zahlcovat paměť dalšími navigačními aplikacemi. Apple Maps nabízí při jízdě velmi užitečnou funkci, kterou je navigování v jízdních pruzích. Tuto funkci opět jistě oceníte především ve větších městech. Majitelé Apple Watch si pak mohou užít možnost nechat si přenášet notifikace z aplikace přímo na své zápěstí, což žádná jiná navigace neumí. Respektive, možná by uměla, kdyby Apple tuto možnost ostatním navigacím nezakázal.

[appbox appstore 915056765]

dovolena auto cestovani na dovolenou

Související články

Dnes nejčtenější