Zavřít reklamu

Nejlepší navigace na iPhone je v současné době termín, který uživatelé (nejen) jablečných telefonů vyhledávají čím dál tím častěji. A ono se samozřejmě není čemu divit – jednak začíná léto, kdy lidé nejvíce cestují, a jednak to vypadá, že se konečně zbavíme pandemie koronaviru, která nás po dobu několika dlouhých měsíců uvěznila v našich domovech. Všemožných navigačních aplikací, ze kterých si můžete vybrat, je na iPhone k dispozici hned několik. Většina jich je zdarma, některé jsou ale placené, k některým pak potřebujete aktivní připojení k internetu a k těm dalším zase ne. Zkrátka a jednoduše – v tomto článku se společně podíváme na 5 nejlepších navigací na iPhone, ze kterých si určitě vyberete.

Waze

Pokud se na internetu pokusíte vyhledat nejlepší navigační aplikaci, tak zajisté ve většině případech najdete na předních příčkách Waze. A ani v našem článku tomu nebude jinak. Waze je totiž opravdu perfektní navigační aplikací, která se od těch ostatních výrazně liší. V rámci Waze totiž funguje jakási komunita řidičů, kteří se navzájem upozorňují na různé situace na cestě. Pokud se tedy například objeví dopravní zácpa anebo nějaká uzávěrka, tak se to v aplikaci Waze dozvíte jako první. Stejně to funguje i v případě policejních hlídek, nebezpečných výmolů a dalších. Pokud Waze detekuje na vaší trase nějakou dopravní zácpu, tak provede automatické přepočítání trasy. Díky hlášení policejních hlídek si pak můžete být jistí tím, že nepřijdete o řidičské oprávnění. Waze patří společnosti Google, takže se navíc můžete těšit na obsáhlou databázi prakticky všech firem a podniků – to znamená, že svůj cíl najdete bez sebemenších problémů. Osobně Waze používám již několik let a nedám na něj dopustit.

Waze stáhnete zde

Sygic

V případě, že jste před několika dlouhými lety na vašem chytrém telefonu využívali nějakou navigační aplikaci, tak se nejspíše jednalo o Sygic. Tato navigační aplikace si totiž zakládá na tom, že funguje offline. Veškeré mapy si tedy stáhnete do lokálního úložiště vašeho iPhonu a pro navigování nemusíte být připojeni k internetu. V tehdejší době ještě nebyla rozšířená mobilní data, a proto byl Sygic navigací, která patřila mezi nejoblíbenější. Postupem času se však technologie posunuly a mobilní data má za pár kaček v dnešní době snad každý. Sygic však i přesto svou formu nemění a i nadále jej můžete využívat bez připojení k internetu. Je však nutné počítat s tím, že se vám nebude zobrazovat aktuální dění na silnici jako například ve Waze. Veškeré mapy od Sygic jsou perfektně propracované do posledního detailu – nechybí 3D modely různých budov, realistické zobrazení map a obrovská databáze bodů zájmů. V základní verzi je Sygic k dispozici zdarma, pokud si jej však předplatíte v rámci Premium+, tak získáte veškeré důležité funkce navíc. Jedná se například o podporu CarPlay, offline 3D map s pravidelnými aktualizacemi, informacemi o radarech a provozu, HUD a dalších skvělých funkcí. Čtvrtletní předplatné Sygic Premium+ vychází na 369 Kč, aktuálně však běží akce, kdy tohle předplatné můžete na celý rok získat za pouhých 509 Kč.

Sygic stáhnete zde

Mapy.cz

Chystáte se letos cestovat především v České republice? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak ve vašem iPhonu nesmí chybět aplikace Mapy.cz od Seznamu. Tato aplikace je velmi přehledná a intuitivní, navíc k tomu jsou v ní zaznamenaná veškerá místa, která se v Česku nachází. Jestliže se vám tedy například ve Waze či Google Maps nedaří najít nějakou adresu či firmu, tak si můžete být na 99 % jistí tím, že v rámci Mapy.cz ji najdete bez sebemenších problémů. Kromě toho, že Mapy od Seznamu nabízí klasickou propracovanou aplikaci pro vozidla, tak si můžete aktivovat také pěší navigaci či navigaci pro cyklisty. V létě využijete také vodácké trasy a v zimě zase ty běžkařské. Mapy.cz dále nabízí propracovaný režim plánování, ve kterém si přehledně nastavíte veškeré zastávky či místa, přes která chcete projíždět. O samotné trase si pak můžete zobrazit veškeré důležité informace. Mapy.cz podporují také CarPlay a jsou k dispozici zcela zdarma. Jak už jsem zmínil výše – doporučit je mohu především v případě, pokud se chystáte cestovat v České republice. V zahraničí už bych pak zase sáhl po alternativách.

Mapy.cz stáhnete zde

Google Maps

Když se řekne navigační aplikace či mapy, většina z vás si nejspíše vybaví rozhraní aplikace Google Maps. Pokud vlastníte řidičské oprávnění a k tomu také vozidlo, tak už jste zcela jistě Google Maps alespoň jednou využili. Tato navigační aplikace od Googlu patří mezi jednu z nejoblíbenějších navigačních aplikací, které vůbec existují. Jak už bylo zmíněno u aplikace Waze, tak Google Maps disponují opravdu velmi obsáhlou databází všemožných firem, podniků a restaurací, což se hodí ve všech případech. U jednotlivých míst si pak můžete nechat zobrazit také recenze a fotografie, popřípadě také telefonní číslo a e-mail pro kontaktování či otevírací dobu. Díky tomu máte veškeré informace najednou po kupě a nemusíte je hledat zvlášť někde na internetu. V rámci Google Maps se můžete nechat navigovat v hned několika různých zobrazeních – kromě toho klasického „mapového“ nechybí ani satelitní zobrazení, které využijete v případě, že nějaký podnik nemůžete najít. Google Maps dále dokáže uživatele informovat o objížďkách, pracích na silnici, zácpách, vytížení silnic a uzavírkách. Vybranou část mapy si můžete také stáhnout pro offline použití, což se rozhodně hodí v případě, pokud se ocitnete na nějakém místě, kde nebudete mít k dispozici mobilní data. Google Maps jsou k dispozici naprosto zdarma a využít je můžete i s CarPlay. Jestliže CarPlay nemáte, můžete Google Maps propojit s hudebními streamovacími aplikacemi pro jednoduché ovládání hudby.

Google Maps stáhnete zde

Apple Mapy

Aplikace Mapy od Applu rozhodně nepatří mezi ty nejoblíbenější. Bohužel, až donedávna byla tato navigační aplikace považována za ne až tak úplně dobrou a i přesto, že Apple přišel s několika povedenými aktualizacemi, tak tento status pro širokou veřejnost zůstává neměnný. Nutno však podotknout, že Mapy aktuálně patří mezi skvělé navigační aplikace – rozhodně se je tedy nebojte alespoň vyzkoušet, popřípadě jim dejte druhou šanci. Oproti ostatním navigačním aplikacím, které jsme si uvedli, nenabízí Apple Mapy nic moc navíc, především tedy v Česku a Evropě, což je rozhodně škoda. Například ve Spojených státech amerických jsou ale funkce naopak velmi rozsáhlé – zmínit můžeme například 3D zobrazení světových metropolí a mnoho dalšího. Vzhledem k tomu, že jsou Mapy aplikací přímo od Applu, tak si můžete být stoprocentně jistí tím, že bude fungovat vždy nejrychleji a bez sebemenších problémů. Navíc k tomu se jedná o nativní aplikaci, tudíž ji ani nemusíte před použitím stahovat. Apple Mapy podporují zobrazování navigačních pokynů na Apple Watch, kromě toho také CarPlay či navigování v pruzích. Jsou samozřejmě k dispozici zcela zdarma.

Apple Mapy stáhnete zde

Dnes nejčtenější

.