Zavřít reklamu

Nejlepší navigace na iPhone

Nejlepší navigace na iPhone potřebujeme pořád. Zatímco většina z nás cestuje po různých místech a dovolených v létě, tak se najdou i takoví jedinci, kteří cestují i v zimních měsících. V poslední době nám sice cestování značně ztížil koronavirus, avšak konečně to vypadá, že bychom se z celé této nepříjemné situace mohli dostat, a to především díky očkování a různým omezením. Jestliže už nyní plánujete nějaký výlet – a je jedno jestli do zahraničí či tady v Česku – tak se vám navigační aplikace určitě budou hodit. V tomto článku se společně podíváme na ty nejlepší, které existují.

Waze

Pokud byste si udělali průzkum a zeptali byste se mnoha lidí, kterou navigační aplikaci používají, tak byste ve většině případech dostali jednoslovnou odpověď – Waze. Pravdou je, že tato navigační aplikace patří mezi ty nejpopulárnější. Dobrou zprávou ale je, že populárnost je v tomto případě naprosto oprávněná. Waze se totiž oproti ostatním navigačním aplikacím liší v tom, že tvoří jakousi uživatelskou síť. V rámci této sítě se všichni uživatelé mohou navzájem informovat o různých situacích na silnici – například o kolonách, nehodách, policejních hlídkách, ale například také i o nebezpečných výmolech. Aplikaci Waze patří společnosti Google, takže je samozřejmostí obrovská databáze všemožných podniků a firem – rozhodně tedy nezabloudíte. Jinak je Waze samozřejmě kvalitní navigační aplikací, u které oceníte moře různých funkcí a předvoleb.

Google Maps

Další navigační aplikace, která nesmí za žádnou cenu chybět v našem žebříčku, jsou Google Maps. Co si budeme nalhávat, mapy od Googlu zná asi většina z nás – vždyť když přes vyhledávač Google vyhledáte nějaké místo, tak se vám vždy jako první objeví právě Google Maps. Tuto aplikaci využívají řidiči z celého světa, a to hned z několika důvodů. Jak už bylo zmíněno výše, tak Google disponuje největší databází všemožných firem, podniků a zajímavých míst, tudíž se můžete jednoduše nechat přesně navigovat i do takových míst, která nejsou úplně známá. Ke každému místu si pak můžete zobrazit jakýsi profil, ve kterém nechybí recenze, fotografie a videa, otevírací doba, kontaktní údaje a další informace, které se rozhodně mohou hodit. Google Maps dále nabízí možnost pro přepnutí zobrazení – pokud vám nevyhovují klasické mapy, tak můžete využít i ty satelitní, popřípadě také Street View. Google Maps dále nabízí rozšířené funkce, které vás dokáží upozornit na vytížení cest, objížďky, práce na silnici a další.

Mapy.cz

Plánujete se při dalším výletu pohybovat pouze v České republice? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak si ihned z App Storu stáhněte aplikaci Mapy.cz. Za touto navigační aplikací stojí český Seznam a nutno podotknout, že pro Českou republiku byste lepší navigační aplikaci hledali marně. Mapy jsou v této aplikaci opravdu detailní a hlavně v nich najdete i taková místa, která přibyla teprve krátkou dobu dozadu. Zatímco na Google Mapách by se například váš nový dům objevil až za několik dlouhých měsíců, tak v Mapy.cz ho najdete již během několika málo dní. Mapy.cz dále nabízí pěší navigaci se stezkami, což ocení turisté, tak stejně nechybí ani navigace pro cyklisty, vodáky a běžkaře. Při promýšlení vašeho výletu se můžete v aplikaci Mapy.cz přepnout do podrobného režimu plánování, ve kterém nechybí základní informace o celé trase. Pokud máte novější auto, tak vás jistě potěší, že Mapy.cz, stejně jako všechny ostatní aplikace v tomto seznamu, nabízí plnou podporu CarPlay.

Apple Mapy

Pokud jste se v minulosti rozhodli použít Apple Mapy, tak jste je dost možná za krátkou dobu opětovně vypnuli a stáhli si konkurenční aplikaci – například jednu z těch výše uvedených. Pravdou je, že Apple Mapy byly doopravdy špatné a uživatelsky ne úplně přívětivé. Potvrdit však můžeme fakt, že v poslední době kalifornský gigant na své vlastní navigační aplikaci opravdu hodně zapracoval a rozhodně už to není taková bída, jaká to kdysi bývala. Apple Mapy nabízí kromě klasické navigace také tu pro pěší, ve větších městech se pak můžete nechat navigovat při jízdě veřejnou dopravou, ke které najdete i aktuální jízdní řády. Apple Mapy dále nabízí skvělou funkci, která vám dokáže přesně určit, kde jste nechali zaparkované auto. Nativní navigační aplikace od Applu dále nabízí samozřejmě databázi firem, každopádně není ani zdaleka tak obsáhlá jako ta od Googlu. I přesto ale mnoho uživatelů Apple Mapy upřednostňuje, a to především po již zmíněné aktualizaci, díky které se tato aplikace znamenitě vylepšila. Rozhodně ji můžete dát šanci a třeba se pravidelnými uživateli stanete i vy.

Sygic

Navigační aplikace Sygic se oproti těm výše uvedeným liší v mnohém. Hlavním rozdílem je, že Sygic slouží perfektně především jako offline navigace – to znamená, že nemusíte být pomocí mobilních dat připojeni k internetu. I přesto, že mobilní data má v dnešní době většina z nás, tak někdo prostě a jednoduše nechce čerpat svůj limit, což je pochopitelné. Veškeré mapy se z aplikace Sygic tedy přímo stáhnou do paměti vašeho iPhonu. To samozřejmě znamená, že v úložišti musíte mít dostatek místa – konkrétně se bavíme o jednotkách až desítkách gigabajtů. Pokud jste offline, tak samozřejmě nemůžete počítat s možností sledovat různé situace na silnicích, což je škoda. Na druhou stranu jsou ale mapy od Sygic propracované do posledních detailů. Nechybí 3D vyobrazení známých budov, realistické zobrazení map a obrovská databáze POI. Jak už bylo řečeno výše, tak je Sygic k dispozici zdarma, avšak pokud chcete využít veškeré důležité funkce aplikace Sygic, tak musíte sáhnout po předplatném Premium+. S tímto předplatným dostanete podporu CarPlay, offline 3D map s měsíčními aktualizacemi, informacemi o radarech a provozu, možnost HUD a mnoho dalšího. Premium+ vás vyjde na 369 Kč na tři měsíce, popřípadě lze nyní využí akce, kdy na rok získáte Sygic Premium+ za pouhých 509 Kč (původní cena 1 413 Kč).

Dnes nejčtenější

.