Licenční podmínky Google Maps: můžeme shromažďovat vaše telefonní číslo, číslo volajícího, čas a datum hovoru a údaje o sms zprávách!

googlemaps_ios_iconPokud se vás někdo zepta na synonymum ke slovnímu spojení velký bratr, pravděpodobně první co si vybavíte bude Google. Společnost je pověstná tím, že má nejvíce informací na světě o jednotlivých osobách a její databáze jde kolikrát až hluboko za hranice toho, co o nás ví vládní instituce. Google zároveň s Google Maps vydal také vlastní licenční podmínky k využívání této služby, které jsou vysoko nad rámec licenčních podmínek společnosti Apple týkajících se aplikací v iTunes App Store.

Pokud použijete Google Maps ve svém iPhone, nemůžete se divit, že vám k vašemu profilu na Google automaticky přibyde také soukromé telefonní číslo, typ mobilního telefonu a verze operačního systému který aktuálně ve svém zařízení používáte. Google Maps mají opravdu velmi zvláštní licenční podmínky a jak se zdá, Google o nás chce vědět skutečně všechno. Samozřejmě se pro společnost jako je Google jinak cílí reklamní kampaně v momentě, kdy ví kam konkrétní zákazník chodí, v jakých restauracích jí, kudy do dané restaurace chodí nebo jezdí, jaký má mobilní telefon a jakou verzi operačního systému používáte. Pro mediální agentury jsou takto podrobné demografické údaje neocenitelné a Google tak může nabídnout cílenou reklamu s přesností, s jakou to nedokáže nikdo na světě.

Pokud by Google však měl podle licenčních podmínek právo pouze na výše uvedené věci, asi by se s tím ještě dalo smířit. Pokud se však začtete dál, zjistíte že monitorování vašeho čísla a verze operačního systému jsou jen slabý odvar proti tomu, co Google skutečně může dle licenčních podmínek. Když používáte naše služby nebo zobrazujete obsah poskytovaný společností Google, můžeme automaticky shromažďovat určité informace a ukládat je v protokolech, stojí v licenčních podmínkách Google Maps. Co jsou to určité informace? No vlastně jen takové drobnosti: informace z protokolů o telefonování, jako jsou vaše telefonní číslo, číslo volajícího, čísla přesměrování, čas a datum hovoru, údaje a o směrování sms zpráv a typy SMS a hovorů.

Jedna věc jsou však licenční podmínky společnosti Google a druhá věc je fakt, zda Apple Google tyto informace skutečně poskytne a může poskytnout. Apple je totiž vázaný licenčními podmínkami samotného produkty a také iTunes App Store. Navíc společnost Apple již v minulosti čelila několika kauzám, ve kterých byla osočována z monitorování a sledování svých zákazníků. Je tedy otázkou jak mohl Apple vůbec pustit do App Store aplikaci s podobnými licenčními podmínkami a uvidíme, zda bude mít situace nějakou dohru nebo zda je vše v souladu se zákony. Pro Google však samozřejmě nejsou duležití jedinci a spojení získaných dat s konkrétní osobou, ovšem pokud Google zjistí, že za měsíc pošlete 10 sms a provoláte 200 minut mimo špičku, hádejte zda vám zobrazí reklamu na levné sms nebo na levné hovory mimo špičku.

google_maps google_maps_ios_podminky

pravidla_google_maps

google_maps_privacy_policy

 

|
11
Leitz

Diskuze

  pekny clanok Roman, mna len sokuje, ze kazdy chce o nas vsetko vediet, doba ked sme mali sukromie je skoro prec, a aj to malo sukromia co mame monitoruje google a facebook a hromadne

  Reagovat

  Kazdy kto ma dieru v prdeli si mysli, ze aky je dolezity.

  Zadarmo dostanes mapy celeho sveta a kopu funkcii, ktore ti ulahcia/sprijemnia zivot a este frflete.

  Reagovat

  Přesně! Tohle není výsada jen této aplikace. Holt to tak prostě je.
  Na druhou stranu si myslím, že to třeba je i vyžadováno u procesu kdy chcete navigovat z kontaktů, nebo sms apod. Já vím, že zatím to možný není, pač nativní je apple aplikace, ale kdoví třeba časem…
  Já si z toho každopádně hlavu těžkou nedělám, protože to je prostě už všude tohle omezování soukromí.

  Reagovat

  Chlapi ja to chapu a taky to asi pro me osobne neni dulezite pri rozhodovani o tom zda app pouzit nbo ne ale zajimave to bezesporu je a kdyz informujeme o novinkach tak ne jen o tech kladnych prece.

  Reagovat

  Roman: Však já to nemyslel špatně a proti článku nic nemám naopak je zajímavej a máš pravdu. Já jen spíš aby někdo neměl kvůli tomu blok a přehnaně se té aplikace bál.

  Reagovat

  Jasne to chapu a uz jsme tam i dopsal toto:

  Pro Google však samozřejmě nejsou duležití jedinci a spojení získaných dat s konkrétní osobou, ovšem pokud Google zjistí, že za měsíc pošlete 10 sms a provoláte 200 minut mimo špičku, hádejte zda vám zobrazí reklamu na levné sms nebo na levné hovory mimo špičku.

  🙂

  Reagovat

  On je největší problém že lidé ty licenční podmínky ani nečtou protože jsou „strašně dlouhý“ a pak se divěj ! Přiznávám taky to nečtu, ale jak na to koukám měl bych začít 😀

  Reagovat

  Google o tom dává uživatelům vědět, ostatní aplikace to dělají bez vašeho vědomí… na Androidu má člověk aspoň přehled k čemu má aplikace přístup, u iOS vám hacker musí sám říct, že vám krade data…

  Reagovat

  Kdo tady frle?
  Nevím proč bych měl používat konkurenci která mi nepřinaee zas tak vic(časem vůbec nic) podílet se na její zdokonalování a ještě jí odevzdávat soukromá data. Když už bych měl tohle dělat tak značce kterou mám rád protože mi nabízí něco víc než krádež soukromí a krádež operačního systému. Ze stejných důvodů jsem odstranil i stejně zlodějský a vtíravý prohlížeč internetu.
  Pokud někdo velebí googl tak nechápu proč pouzíva jinou značku.

  Reagovat

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Bazar

Fórum

 • Poslední příspěvky
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Leitz