Zavřít reklamu

Jestli je něco na ekosystému Applu skutečně skvělé, je to jeho parádní propojenost umožňující například velmi rychlé sdílení obsahu napříč zařízeními přes AirDrop. Ten sice v minulosti okoukal i Google a implementoval jeho modifikaci do starších verzí Androidu, avšak ta nebyla ani zdaleka tak dobrá jako AirDrop. Nová verze tohoto prvku však dorazí již do Androidu Q. 

Novou verzi androidího AirDropu testuje Google v rámci bety chystaného Androidu Q.  Tato funkce se jmenuje Rychlé sdílení a bude fungovat jak mezi smartphony s touto verzí Androidu, tak i se zařízeními s operačním systémem Chrome OS. Sdílet bude možné spoustu různých souborů od fotek, přes videa či odkazy až po různé .zip soubory či podobné věci a to bez připojení k internetu. Stačit bude jen zapnutý Bluetooth a polohové služby. 

Sdílení bude probíhat podobně jako u Applu. Ve sdílecím rozhraní se objeví všechna dostupná zařízení, na které bude možné pomocí Rychlého sdílení soubory odeslat. Na ty bude pak už stačit jen jednoduše tapnout prstem a počkat, než protistrana potvrdí příjem. Vše by mělo probíhat stejně jako v případě Applu velmi rychle a spolehlivě. Velmi zajímavé je pak to, že se ve sdílecím rozhraní objevují dokonce i blízké iPhony a jiné Apple produkty podporující AirDrop. Jelikož se však jedná zatím jen o beta verzi systému a tedy i funkce, nemusí tato věc zajímat vůbec nic. Pokud by však bylo sdílení umožněno i s iZařízeními, znamenalo by to do jisté míry narušení ekosystému Applu, jelikož by jednu z jeho funkcí přebrala konkurence. 

Ostrá verze Androidu Q dorazí na smartphony a tablety letos na podzim, přičemž přesné datum zatím známé není. Je však více než pravděpodobné, že stejně jako v minulosti zpřístupní Google tento systém nejprve svým Pixelům, jejichž novou generaci na podzim představí také. Androidí AirDrop tedy dostane valná většina smartphonů za pěkných pár měsíců. 

AirDrop

Dnes nejčtenější

.