Zavřít reklamu

AirDrop je jednou z nejpříjemnějších funkcí, se kterou se můžete na jablečných zařízeních setkat.  Stačí, aby druhý uživatel měl na svém zařízení tuto funkci aktivovanou, a rychlé odesílání dat, obrázků či jiných souborů není v tu chvíli žádný problém. AirDrop ale může bohužel fungovat také jako moderní forma sexuálního obtěžování.

Funkce AirDrop je ve výchozím nastavení nakonfigurována tak, aby přijímala soubory pouze od lidí, kteří jsou uloženi v seznamu kontaktů. Toto nastavení lze ale změnit na příjem souborů od všech ostatních uživatelů, kteří jsou v dosahu. AirDrop rovněž umožňuje odesílat soubory anonymně, jelikož v nastavení lze snadno své zařízení přejmenovat. Zároveň tato funkce nabízí náhled příchozí fotografie nebo videa, aby uživatele varovala na možný nevhodný obsah. Ten pak může soubor přijmout nebo odmítnout.

Všechny výše zmíněné okolnosti nahrávají možnému sexuálnímu obtěžování. Pachatelé takového jednání nejčastěji vyhledávají místa, kde je počet potenciálních obětí co možná nejvyšší, tedy metra, vlaky, autobusy. „Za starých dobrých časů jste museli mít dlouhý kabát a dobré běžecké boty. Dnes je kvůli technologii obtěžování mnohem snadnější.“ komentoval současný nešvar newyorský radní Joseph Borelli. Ten je s dalšími kolegy předkladatelem zákona, který by měl vnést takovou formu „digitálního sexuálního obtěžování“ mimo zákon. Takové jednání by se mohlo v budoucnu v USA sankcionovat až rokem odnětí svobody nebo pokutou 1000 dolarů. AirDrop je totiž v poslední době pro různé úchyly čím dál více využívaný, čemuž chtějí v Americe zamezit.

A co vy? Setkali jste se někdy s nevyžádaným souborem, který vám někdo zaslal přes AirDrop, nebo máte raději nastaveno příjímání jen pro kontakty, čímž lze veškeré soubory regulovat?

airdrop_do_docku_fb

Související články

Dnes nejčtenější

.