Zavřít reklamu

Jednou z nejlepších vychytávek jablečného ekosystému je rozhodně AirDrop. Díky němu je totiž sdílení souborů mezi jednotlivými zařízeními – ať už vašimi či cizími – mimořádně jednoduchý a rychlý. Stačí totiž jen to, aby mělo zařízení, na které chcete soubory odeslat, zapnutou tuto funkci a voilà, sdílení nic nebrání. Právě extrémní jednoduchost v kombinaci s neustále zapnutým příjmem však může být občas spíše na škodu. 

Své o tom ví i patnáctiletá dívka, která před pár dny spolu se svou matkou cestovala z Oaklandu do Maui. Ještě, než se letadlo odlepilo od země, se chtěla dívka matce pochlubit fotografiemi ze své střední školy, na kterých byla naaranžována vražda mladé dívky. Nedopatřením ale dívka tuto fotografii poslala krom matce i dalším přibližně patnácti cestujícím. Ti byli i přesto, že bylo z fotografie patrné, že se jedná o figurínu, ze snímku zděšeni a okamžitě jej nahlásili letové posádce. Personál letadla pak celou situaci vyhodnotil jako možnou hrozbu pro let a zalarmoval letištní policii, která následně celou událost prověřila, aby následně vyvrátila možná rizika. Kvůli tomu se ale let zhruba o hodinu a půl opozdil.

Tuto fotku dívka omylem spolucestujícím rozeslala:

fake-crime-scene-airdrop-copy

Přestože se může zdát celý incident jako poměrně úsměvný a reakce pasažérů a personálu letadla přehnaná, policisté posádku letadla i cestující chválí s tím, že podobné věci není rozhodně dobré podceňovat. Pro ještě větší klid cestujících ale dívku i s její matkou přesunuli na pozdější let.

Pokud jste tedy též zvyklí využívat AirDrop či podobné formy sdílení, mějte se alespoň zlehka na pozoru. Podobné chyby totiž mohou vám i lidem kolem vás pěkně zavařit. Pokud ale vše používáte správně a s uvážením, problémy nenastanou. 

AirDrop-iOS-11-iPhone-Life

Dnes nejčtenější

.