Zavřít reklamu

AirDrop je velmi užitečnou funkcí, chcete-li přesouvat data mezi jednotlivými iOS (a macOS) zařízeními. Ať už mezi jednotlivci, nebo v rámci skupiny. Celý proces je velmi snadný a rychlý, a proto si v poslední době získává čím dál větší popularitu. V posledních týdnech se ovšem ukazuje, že AirDrop nemusí být jen užitečným nástrojem. Tuto funkci na sdílení multimédií lze zneužít i zcela odlišným způsobem. Své o tom vědí cestující v New Yorském metru, kde se v poslední době rozmohl nechutný nešvar.

Se zprávou přišel NY Post, kterému se svěřilo několik cestujících New Yorského metra. Během jejich cestování totiž zjistili, že jim na telefon přichází fotky od cizích lidí, na kterých je obsah, kterého si rozhodně nežádali. Jedna z cestujících popisuje, že jí při cestě přišla notifikace o tom, že by s ní chtěl iPhone 1 navázat spojení a přes AirDrop jí poslat zprávu. Z nějakého důvodu ji přijala a čekal na detailní obrázek mužských genitálií… Prý se nejedná o zdaleka ojedinělý případ a „útočníci“ jsou při provozování tohoto nezmaru s označením „cyber-flashing“ velmi vynalézaví.

Mnoho lidí si neuvědomuje, že má AirDrop 3 možnosti nastavení a to vypnutí přijímání, povolení příjmu pouze pro kontakty a povolení přijmu pro všechny. Právě s tímto posledním nastavením však uživatelé riskují, že jim budou chodit nevyžádané zprávy, pokud jejich příjem povolí.

AirDrop-2

Zdroj: Gothamist

Dnes nejčtenější

.