Zavřít reklamu

Poslední týdny jsou skutečně plné různých úniků informací a ani dnešek není v tomto ohledu jiný. Applu, respektive některému z jeho dodavatelů, totiž unikly CAD schémata všech letošních iPhonů, které slouží k jejich výrobě. Tato schémata jsou tak kvůli tomu velmi přesná a my si díky nim můžeme o chystaných telefonech udělat skutečně dokonalý obrázek. Prohlédnout si je můžete v galerii pod tímto odstavcem. 

Jak můžete sami vidět, schémata prakticky jen potvrzují to, co jsme se dozvěděli v uplynulých týdnech. Nové iPhony se tvarově nebudou od svých předchůdců z let 2018 nikterak lišit, nezúží se jejich rámečky kolem displeje a ani výřez nebude menší, jak si mnozí jablíčkáři přáli. Dočkat bychom se podle všeho neměli ani přepracovaného tlačítka pro aktivaci tichého režimu. S jistotu  můžeme potvrdit i čtvercové moduly se zaoblenými rohy pro fotoaparáty, které nalezneme na zádech všech tří letošních iPhonů. Zatímco modely 11 a 11 Max se budou moci pochlubit fotoaparáty se třemi objektivy, nástupce iPhonu XR nabídne fotoaparát dvojitý. Přesné specifikace zatím však bohužel známy nejsou. 

Poměrně zajímavé je, že moduly fotoaparátu u všech tří modelů jsou alespoň podle schémat velmi dobře zapuštěny do těla a téměř nevyčnívají. Díky tomu by se tak iPhony položené bez krytu na záda neměly příliš viklat, což je mnohými jablíčkáři tvrdě kritizováno. Na stoprocentní splynutí zad a fotoaparátu, na které jsme byli zvyklí u všech iPhonů do modelu 5S a na které dal vzpomenout i model SE, se však bohužel ani letos nekoná. 

Za povšimnutí stojí i spodní strana iPhonů, která se v případě prémiových modelů opět “chlubí” nesymetrickými otvory pro reproduktory, jako tomu bylo u iPhonů XS. To je zapříčiněno přepracovaným anténním uspořádáním, které symetričnost bohužel nedovoluje. Mnohé však potěší ponechání Lightning konektoru, kterým disponují podle schémat všechny tři modely. Pokud tedy čekáte v tomto ohledu revoluci, budete muset vydržet minimálně do příštího roku. 

Představení všech letošních iPhonů se velmi pravděpodobně dočkáme na podzimní Keynote, která se bude konat zřejmě v průběhu druhého či třetího zářijového týdne. Pokud se tak stane, představené telefony půjdou následně do prodeje ke konci září. Vše však bude záležet především na schopnostech dodavatelského řetězce a tom, zda si s výrobou poradí lépe než v minulých letech. Zatímco vloni jsme totiž museli velmi dlouho čekat na spuštění prodejů iPhonu XR, předloni stejný osud potkal i iPhone X. Letošek by však mohl být v tomto ohledu konečně bezproblémový. 

iPhone 11

Související články

Dnes nejčtenější