Zavřít reklamu

Apple sice tvrdí, že u iPhonu X vepředu i vzadu použil vůbec nejodolnější sklo na smartphonu, avšak nedávné drop testy ukázaly, že byste se na to neměli až tak spoléhat. Americká společnost SquareTrade ve svém videu prohlásila, že iPhone X je nejvíce rozbitným telefonem, jaký kdy Apple vyrobil.

Společnost SquareTrade, která prodává záruky pro elektronická zařízení a distribuuje plány na ochranu prostřednictvím několika předních amerických maloobchodníků, patří pod křídla velké rodiny Allstate. Před několika dny zveřejnila video, ve kterém prezentuje výsledky svých drop testů.

SquareTrade testovala, zda iPhone X přežije pád z výšky 6 stop (cca 1,8 metru) na boční stranu, na displej a na záda. Potom ještě zkoušela, jak si zařízení povede v takzvaném „tumble“ testu. Zde jsou výsledky:

Zřejmě si pomyslíte, že z výšky 1,8 metru svůj telefon shazovat nebudete. Většinou telefon vypadne z kapsy anebo vyklouzne z ruky, což je určitě méně než 1,8 metru, a tak nemusí iPhone skončit v takovém stavu, jak vidíte v galerii výše.

SquareTrade dále podotýká, že náklady na opravu jsou ve srovnání s předchozími generacemi znatelně vyšší, a to kvůli složitější vnitřní konstrukci. Vzhledem k vyšším nákladům na opravu a výsledkům drop testů společnost tvrdí, že je iPhone X ze všech iPhonů nejvíce rozbitný, nejdražší a nejnákladnější na opravy.

Podívat se můžete i na další drop testy. YouTuber z kanálu Everythingapple Pro zveřejnil velice tvrdý test, v rámci něhož porovnával odolnost desítky s menší osmičkou.

iPhone X damaged FB
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.