Zavřít reklamu

Minulý týden spustil Apple vcelku nečekaně nový servisní program, v rámci nějž bude svým zákazníkům zdarma opravovat jejich MacBooky. Tentokrát se program vztahuje na vadné baterie, které byly do některých 15” MacBooků Pro (2015) mezi zářím 2015 do února 2017 používány. Ty se totiž mohou podle zjištění Applu poměrně snadno přehřát, kvůli čemuž představují velké bezpečnostní riziko. Hrozí u nich totiž vzplanutí, které může napáchat jak materiální škody, tak způsobit zranění či v krajním případě smrt. Pokud jste si však mysleli, že se problém týká jen nižších stovek či tisíců lidí, jste na omylu .

Přestože jako již tradičně Apple v rámci opravného programu uvedl, že vadnými bateriemi je osazeno relativně nízký počet jeho strojů, podle americké Komise pro ochranu spotřebních výrobků je však potenciálně nebezpečných MacBooků skutečně mnoho. Hovoří se zhruba o 458 tisících kusech převážně prodávaných v USA a Kanadě. V domovině Applu jich konkrétně společnost prodala na 432 tisíc kusů, v Kanadě pak dalších 26 tisíc kusů. Apple má v tuto chvíli vědět o asi 26 přehřátích baterie, které poškodily jak majetek jablíčkářů, tak jim způsobily i popáleniny. 

Přestože byly Macy prodávány v USA či Kanadě, nelze vyloučit, že jej doma přeci jen nemáte. Dostat se k vám mohl například přes různé bazary či obchody specializující se na použité Apple produkty. Zda máte na výměnu nárok zjistíte na této stránce po zadání vašeho sériového čísla Macu. To naleznete v sekci O tomto Macu po kliknutí na jablíčko levém horním rohu. Pokud bude mít váš Mac na opravu nárok, bude jej stačit zanést do některého z autorizovaných servisů ve vašem okolí. 

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější