Zavřít reklamu

Měli jste v poslední době problémy s baterií u svého 15” MacBooku Pro, který jste zakoupili od září 2015 do února 2017? Pak pro vás máme příjemnou zprávu. Apple totiž spustil nový servisní program, který se právě na tyto modely stahuje. Malé procento z nich totiž může být osazeno vadnou baterií, u které hrozí přehřívání a tedy i určité bezpečnostní riziko. Takto postižené baterie nyní Apple bezplatně v autorizovaných servisech či Apple Storech vyměňuje za nové. 

Vadné baterie by měly konkrétně obsahovat 15” MacBooky Pro se starším designem – tedy ještě nabíjecím konektorem MagSafe, Thunderboltem 2, menším Trackpadem, starší generací klávesnice a především pak klasickými USB-A porty. Právě tyto modely jsou stále mezi uživateli velmi oblíbené, protože nabízí ve spojení s velkým výkonem i celou řadu stále hojně využívaných portů. Nárok na bezplatnou výměnu baterie zjistíte podle sériového čísla MacBooku, které si můžete velmi jednoduše zobrazit po kliknutí na jablíčko  v levém horním horu macOS a následném otevření sekce O tomto Macu. V horní části uvidíte přesný název svého modelu – tedy zde konkrétně MacBook Pro (Retina 15-inch, Mid 2015 – a pod ním pak sériové číslo. To stačí jednoduše zkopírovat na stránku Applu vytvořenou právě kvůli novému servisnímu programu a máte hotovo. Pokud máte na servis nárok, stačí už jen navštívit autorizovaný servis a nechat problém opravit. 

Apple neuvádí, co přesně by se mělo po přehřátí baterie stát. V tiskové zprávě, kterou nový program oznámil, však nabádá k tomu, abyste po zjištění, že se na váš MacBook program vztahuje, přestali stroj využívat a co nejdříve vyhledali autorizovaný servis. Drobnou kaňkou na kráse tohoto programu je zejména možná délka celé výměny. Ta totiž může zabrat dva až tři týdny. Vše ale může samozřejmě proběhnout i o poznání rychleji. Záleží totiž především na vytíženosti daného servisu. 

Související články

Dnes nejčtenější