Zavřít reklamu

Šéf Applu Tim Cook byl tento týden opět webem Glassdoor zařazen mezi sto nejlepších ředitelů společností ve Spojených státech. Jedná se již o sedmé umístění v řadě,  celkem Cook dosáhl 92%  doporučení a umístil se na 69. místě. V loňském roce se Cook v žebříčku skončil na 96 příčce. V žebříčku se umístilo celkem sedmadvacet ředitelů technologických společností.

Na prvním místě s 99% doporučením se umístil Pat Gelsinger z VMware, John Legere z T-Mobile a Shantanu Narayen z Adobe obsadili čtvrtou a pátou příčku, Satya Nadella z Microsoftu se umístil na šesté příčce. Mark Zuckerberg se oproti loňskému roku propadl z šestnácté na pětapadesátou pozici.

Glassdoor svůj každoroční žebříček sestavuje na základě anonymních hodnocení ze strany zaměstnanců. Ti vždy uvádějí, zda působení svého nadřízeného schvalují či neschvalují, případně zda si svůj názor chtějí nechat pro sebe. Glassdoor vždy hodnotí sto nejlepších šéfů ve Spojených státech, padesát nejlepších zaměstnavatelů ve Spojeném království, pětadvacet v Kanadě a po deseti ve Francii a Německu.

Firma Apple se pod vedením Tima Cooka stala jednou z nejhodnotnějších společností na světě, na jejím úspěchu mají stále ještě lví podíl především iPhony. Cook za dobu svého působení proslul mimo jiné svým aktivismem a obhajobou lidských práv, ale také bojem za rovnoprávnost LGBT komunity. Kromě Spojených států byl Cook ohodnocen jako doporučený zaměstnavatel i v Kanadě, kde se umístil na sedmnácté příčce s 94 %.

Související články

Dnes nejčtenější