Zavřít reklamu

Tim Cook na konci minulého týdne navštívil univerzitu Tulane v New Orleans. Tato návštěva se samozřejmě neobešla bez jistého projevu, v kterém generální ředitel Applu motivoval absolventy, aby se snažili o vytvoření lepšího světa. Ještě před jeho projevem byl Timovi udělen čestný titul univerzity, a to za úspěch a inovace v oblasti technologií.

Svou řeč započal se slovy, kterými povzbudil všechny účastníky, aby společně spolupracovali a tvořili z maličkostí velké věci. Taktéž zmínil, že se v dnešním světě nachází spousta nebezpečí a nástrah, s kterými se v životě budeme bohužel muset vypořádat. Toho bychom měli dosáhnout právě tehdy, když se spolu sjednotíme a budeme pracovat na větších věcech. Na to navázal svým příběhem, který se týkal jeho vstupu do Applu. Tehdy totiž pracoval ve společnosti Compaq, přičemž jeho pozice byla doslova práce snů a vše tehdy vypadalo tak, že tam zůstane již navždy. Na druhé straně byl však Apple, který byl na pokraji bankrotu. Tim Cook však plně důvěřoval Stevu Jobsovi a viděl v něm inovátora, a přesně proto přešel do jablečné společnosti. Samotný otec Applu totiž v roce 1998 Tima přesvědčil, aby mu pomohl nastolit převrat v celém tehdejším PC průmyslu, což se jim ve finále velice úspěšně povedlo.

V tehdejší době navíc nebyly stolní počítače až natolik populární a rozhodně bychom je nenašli v každé domácnosti, jako je tomu nyní. Tim se Stevem nejprve vytvořili plán pro takzvaný „lepší svět,“ který následně zrealizovali a usnadnili tím životy miliónům lidí. Téma jeho řeči se posléze změnilo na pravděpodobně největší problém současné doby, a to na změny klimatu. Podle jeho slov jeho generace v tomto směru doslova selhala a vytvořila pro mladé lidi skutečně hrozné podmínky. Věc se však má tak, že ačkoliv nám ve volbách může kdokoliv naslibovat téměř cokoliv, vždy to bude hlavně o nás – lidech, kteří si půjdou za patřičnou změnou a dotáhnou svou práci do konce.

Apple Watch 4, za kterými stojí právě Tim Cook:

Závěrem proslovu Tim povzbuzoval studenty k tomu, aby se snažili vytvořit lepší svět pro nadcházející generace. Podle něj bychom se neměli bát dnešních problémů, ale měli bychom se jim postavit čelem a snažit se je vyřešit. Jak již bylo zmíněno výše, toho dosáhneme jen tehdy, když se naučíme jeden s druhým spolupracovat.

Celá událost byla živě vysílána na oficiálních stránkách univerzity a pokud byste se na ni chtěli podívat, naleznete tam i její záznam. Další proslov by generální ředitel jablečné společnosti měl mít na Stanford University příští měsíc, a to konkrétně 16. června.

Související články

Dnes nejčtenější