Zavřít reklamu

Apple nás dnes při příležitosti konference WWDC mile překvapil, a to vydáním zbrusu nového monitoru. Ten nese název Apple Pro Display XDR a dokáže zaujmout nejen svými parametry, ale rozhodně nás zarazí i jeho cena. Nikdo však kalifornskému gigantu nemůže popřít, že přišel na trh s nejlepším monitorem, který je určen výhradně profesionálům.

Displej jako takový nabídne úhlopříčku 32″ a rozlišení neuvěřitelných 6K. Konkrétně se tedy jedná o 6 026 x 3 384 bodů, a to s podporou takzvaného P3 barevného gamutu. V čem se však monitor liší od své konkurence, je technologie XDR. Ta navazuje na známé HDR, avšak dokáže zajistit daleko lepší stíny a přechody mezi barvami, než kterýkoliv jiný monitor z dílny jablečné společnosti. S čím si však tentokrát Apple skutečně pohrál, je ochranná vrstva zvaná nano flex. Ta namísto toho, aby přijaté světlo od sebe odrážela, jej přímo absorbuje. Díky tomuto se nikdy nestane, že bychom něco na monitoru neviděli, jelikož bychom byli například vystaveni slunci. Co se týče pozorovacího úhlu, ten činí téměř 180 stupňů.

Nad čím se však spousta lidí pozastavuje, je samotná cena produktu a stojanu. Apple Pro Display XDR totiž stojí 4 999 dolarů (tedy asi 115 tisíc korun), avšak za ergonomický stojan si budeme muset další tisíc dolarů připlatit. Jelikož je monitor určen pro skutečné profesionály a za využití Macu Pro můžeme mít až šest takovýchto displejů najednou, se poplatek za stojan stává pochopitelným. Ve studiích se totiž častokrát využívá rozhraní VESA, pomocí kterého dochází k přimontování monitoru přímo ke zdi. Díky tomu budou profesionálové schopni ušetřit nějaký ten peníz, jelikož by ve výsledky stejně stojan pouze sundali. Taktéž je si nutno uvědomit, že asi nikdo tady z nás netvoří cílovou skupinu tohoto produktu. Apple Pro Display XDR je totiž určen jen a pouze profesionálům, kteří využijí každou jeho výhodu a dokáží ji následně zpeněžit.

Pokud byste však přeci jen chtěli monitor od Applu, pravděpodobně se vám vyplatí koupit starší kousek někde z bazaru. Jablečné displeje jsou totiž i po letech stále funkční a spolehlivé a rozhodně se s nimi nemusíte bát. Jestliže však chcete investovat, Apple Pro Display XDR za to možná i stojí. Důležité je si však uvědomit, zdali takovýto luxus potřebujete.

Související články

Dnes nejčtenější