Zavřít reklamu

Displeje prodávané Applem vzbuzují v posledních týdnech velké diskuze. Z Apple Storů totiž před nedávnem zmizely modely 4K UltraFine od LG a v mnoha obchodech už nenaleznete ani vyšší modelovou řadu 5K UltraFine. Z tohoto jednání tak nejeden jablíčkář usuzoval, že se konečně blíží představení nového monitoru z dílny Applu, který nám slíbil již zhruba před dvěma roky. Vše ale může být nakonec jinak.

V některých Apple Storech můžete nyní narazit na zcela nový monitor z dílny LG. Ten má 23,7” a přestože nese označení UltraFine, jeho rozlišení nemusí být zrovna oslnivé. Podle redaktorů z TIdBITS, kteří jej objevili, je totiž jeho nativní rozlišení 3360 x 1890, byť podle manuálů dostupných na internetu by měl zvládat i 3840 x 2160 při 60 Hz. Těžko však říci, jaký údaj je správný. Novinka je prodávána za 699 dolarů, což odpovídá ceně předešlé 21” 4K verze. Velmi zajímavé však je, že se jej ani jedna ze společností neobtěžovala představit ani přes krátkou tiskovou zprávu, jak je zvykem. Jak už jsem navíc uvedl výše, produkt je dostupný jen v některých Apple Storech – i na webu byste jej tedy hledali marně. V získávání informací o něm se tak musíme spolehnout na TidBITS, kteří na něj v Apple Storu narazili.

Podle dostupných informací se novinka od svých předchůdců po vzhledové stránce téměř v ničem neliší. Navíc měla dostat jen jeden Thunderbolt 3 port na zadní stranu, který slouží pro propojení s Macem či iPadem Pro 2018. Vše ostatní včetně šíře rámečků pak podle všeho zůstalo při starém.

Obecně se dá označit objevení tohoto monitoru na pultech obchodů za poměrně zvláštní a nečekané. Doufejme, že se v následujících hodinách dočkáme ze strany Applu či LG alespoň nějakého komentáře, který nám novinku přiblíží víc či obecně vysvětlí, co má její vstup na pulty některých Apple Storů znamenat. 

Související články

Dnes nejčtenější