Zavřít reklamu

S konektorem MagSafe bylo vždy na MacBooku jednoduché určit, zdali se zařízení nabíjí, a zdali už je plně nabito – stačilo se podívat na LED diodu, která je umístěna na konektoru. Bohužel jsme se však u MacBooků 2016 a novějších museli s konektorem MagSafe rozloučit, jelikož jej nahradilo USB-C. Tento konektor nedisponuje žádnou diodou, a tak by bylo složité určit, jestli se MacBook nabíjí. Proto se inženýři z Applu rozhodli do macOS přidat zvuk po připojení k nabíječce, konkrétně přesně ten zvuk, který se ozve na iPhonu či na iPadu. V defaultním nastavení je tedy u starších MacBooků tento zvuk zakázaný. Pokud byste si jej ale chtěli aktivovat, tak vám v tom nic nebrání. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

Jak u starších MacBooků aktivovat zvuk po připojení k nabíječce

Aktivace zvuku se v tomto případě bude odehrávat v Terminálu. Spusťte tedy aplikaci Terminál – najdete jej ve složce Aplikace v podsložce Jiné, anebo spusťte Spotlight pomocí ikony lupy v pravém horním rohu obrazovky a do textového pole napište Terminál. Po spuštění Terminálu si zkopírujte příkaz níže:

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool true; open /System/Library/CoreServices/PowerChime.app &

A vložte jej do Terminálu. Poté tento příkaz potvrďte klávesou Enter. Ihned poté by se měl zvuk po připojení k nabíječce aktivovat. Pokud ne, tak váš MacBook restartujte.

Deaktivace zvuku

Pokud by se vám zvuk z nějakého důvodu nelíbil, tak jej samozřejmě můžete i deaktivovat. Postupujte stejně, jako výše, akorát použijte tento příkaz:

defaults write com.apple.PowerChime ChimeOnAllHardware -bool false; open /System/Library/CoreServices/PowerChime.app &

Tento postup jsme v redakci vyzkoušeli na 13″ MacBooku Pro z roku 2015 a funguje naprosto bez problémů. Každopádně, jak už jsem uvedl, tak aktivace zvuku by měla fungovat na všech MacBoocích, na kterých běží operační systém macOS 10.10.3 a novější. Osobně se mi zvuk připojení k nabíječce líbí a kdybych vlastnil starší MacBook, určitě bych si jej aktivoval také.

Související články

Dnes nejčtenější